”E un pic neașteptat să faci asta!” Prima reacție a Simonei Halep după meciul-maraton cu Danielle Collins

Simona Halep Danielle Collins Tenis WTA Romania Tenis ”E un pic neașteptat să faci asta!” Prima reacție a Simonei Halep după meciul-maraton cu Danielle Collins
Marcu Czentye
Data publicarii: Joi 12 August 2021, 08:53
Data actualizarii: Joi 12 August 2021, 08:58

Simona Halep gândește pozitiv după înfrângerea suferită în fața Daniellei Collins.

Simona Halep a luptat timp de două ore și patruzeci și șapte de minute pentru victorie la primul meci oficial după trei luni de inactivitate în circuitul WTA. Din nefericire, câștig de cauză a avut Danielle Collins (28 WTA), care s-a impus cu un dublu 6-4, după setul 1 pierdut la 2.

A 13-a jucătoare a lumii în momentul de față, Simona Halep a fost ovaționată de public la ieșirea de pe teren, eforturile sale fiind apreciate deopotrivă de fanii români din Canada și de spectatorii canadieni.

„Multe lucruri pozitive în ce privește felul în care am jucat azi. E un pic neașteptat să vii după trei luni în care n-ai putut juca cine știe ce tenis și să joci trei ore la un nivel foarte ridicat cu cineva care câștigă multe meciuri și turnee în ultima vreme”, a afirmat Simona Halep la finalul meciului, potrivit WTA Insider.

Pentru Simona Halep urmează turneul WTA 1000 de la Cincinnati, fixat pentru săptămâna 16-22 august.