GOOOOOL CHIPCIU! Reusita superba in fata echipei care a reusit marea SURPRIZA in cupele europene in acest sezon! Cum a marcat

Luni 21 Ianuarie 2019, 18:01

Nicolae Stanciu si Florin Nita au inceput pe banca partida amicala a celor de la Sparta Praga.

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Pe Instagram Sport.ro ai cele mai tari imagini din sport!

Sparta Praga are 2-0 la pauza in partida amicala contra maghiarilor de la MOL Vidi, formatie care reusea in toamna sa le elimine pe Dudelange, Ludogorets si Malmo in preliminarile UEFA Champions League si care a facut apoi 7 puncte in grupa de Europa League cu Chelsea, BATE Borisov si PAOK Salonic.

Alex Chipciu a deschis scorul in minutul 7 cu o reluare din fata portii dupa o centrare din flancul drept. Chipciu i-a luat fata fundasului si a trimis imparabil. Kanga a marcat golul de 2-0 inainte de pauza cu un sut de la marginea careului. Ceilalti romani de la Sparta Praga, Stanciu si Nita, au fost rezerve in prima repriza. Stanciu a fost trimis la pauza pe teren.

Al 4-lea roman care a jucat pentru Sparta Praga, Vatajelu, a fost trimis sub forma de imprumut la Jablonec.