Marius Sumudica Gaziantep Turcia Stranieri BREAKING NEWS | Sumudica a luat-o RAZNA dupa golul dat cu VAR! I-a atacat pe oamenii de pe banca adversa! Imaginile fac inconjurul Europei
Data publicarii: Sambata 28 Noiembrie 2020, 15:03
Data actualizarii: Duminica 29 Noiembrie 2020, 01:48

Marius Sumudica (49 ani) este protagonistul unui nou episod scandalos in Turcia!

Cunoscut pentru iesirile sale din timpul partidelor, Marius Sumudica a comis-o din nou in ultima etapa din Turcia. Gaziantep a jucat cu Yeni Malatyaspor, iar meciul s-a incheiat 2-2, dupa ce oaspetii au egalat in minutul 5 de prelungiri, iar golul a fost validat cu ajutorul VAR, dupa o pozitie suspecta de ofsaid.

In momentul in care arbitrul a validat golul, Marius Sumudica s-a infuriat si a inceput sa tipe la oamenii de pe banca adversa. Antrenorul roman i-a reprosat si arbitrului decizia, iar apoi a vazut cartonasul rosu pentru iesirea sa. Din clip se vede reactia socata a antrenorului oaspetilor, care priveste cum Sumudica se duce furios spre vestiare si da din cap dezaprobator.

Dupa aceasta remiza, Gaziantep este pe locul 4 in clasamentul primei ligi, cu 15 puncte obtinute in 10 etape. Echipa lui Marius Sumudica este neinvinsa in Turcia de la prima etapa cu Galasaray, unde a pierdut cu 3-1.