Lionel Messi Barcelona la liga Spania LINISTE, VORBESTE CAPITANUL! Sa fie asta SALVAREA Barcelonei in meciul cu Betis?! Ce le-a spus Messi coechipierilor la pauza | VIDEO
Data publicarii: Luni 10 Februarie 2020, 20:51
Data actualizarii: Luni 10 Februarie 2020, 20:56

Barcelona s-a impus in deplasarea de la Sevilla, cu Betis, 3-2.

Catalanii s-au impus prin golurile lui Frenkie De Jong, Sergio Busquets si Clement Lenglet, desi au fost condusi cu 2-1. Mijlocasul catalanilor a egalat in finalul primei reprize, insa jocul Barcelonei nu a convins, iar capitanul, Leo Messi a simtit nevoia sa intervina.

Un clip postat pe retelele de socializare il surprinde pe capitanul catalanilor vorbind cu coechipierii sai pe tunel, inainte de startul reprizei secunde.

"Haideti! Impreuna, cum am facut ieri! Mergem impreuna, asta ne va face mai puternici", le-a transmis Messi coechipierilor pe tunel.

Messi a fost implicat pe toata durata meciului. Nu doar ca a oferit un hattrick de assist-uri, dar a luat cuvantul la arbitru de fiecare data cand era o situatie de tensiune. La golul de 2-2, al lui Busquets, arbitrul consulta VAR pentru a se asigura ca golul a fost inscris regulamentar, moment in care Messi sta langa el. Argentinianul sarbatoreste validarea golului cu un gest energic.