Ronaldo, DEMOLAT in presa din Italia dupa GAFA COLOSALA! Ce note a putut sa primeasca dupa ELIMINAREA din Champions League

Cristiano Ronaldo Champions League juventus Porto Liga Campionilor Ronaldo, DEMOLAT in presa din Italia dupa GAFA COLOSALA! Ce note a putut sa primeasca dupa ELIMINAREA din Champions League
Data publicarii: Miercuri 10 Martie 2021, 11:25
Data actualizarii: Miercuri 10 Martie 2021, 11:32

Juventus a fost eliminata din optimile Champions League pentru al doilea an consecutiv.

Porto s-a calficat in sferturile Champions League, desi Juventus a castigat in retur cu 3-2. Campioana Italiei ramane pentru al doilea an consecutiv in afara competitiei.

Cristiano Ronaldo, cel care a fost adus la Juve pentru a-i aduce trofeul mult visat, a fost cel mai slab de pe teren, contribuind decisiv la golul care a calificat-o pe Porto. Fara mari realizari, portughezul i-a pasat lui Chiesa la primul gol si a ratat o lovitura de cap care o putea ajuta pe Juventus.

La golul lui Oliviera, Ronaldo, aflat in zid, s-a intors cu spatele in momentul sutului, iar balonul i-a trecut direct printre picioare, fiind aspru criticat pentru prestatia sa.

Mai mult, presa din Italia nu l-a iertat pe starul portughez, fiind notat doar cu 4.5, cea mai mica nota din echipa lui Juventus, pentru prestatia din meciul cu Porto de Gazzetta dello Sport si Tuttosport, doua dintre cele mai importante publicatii din Italia.

"Multa suferinta, miscari in gol, putina frustrare si pase gresite. Ii paseaza lui Chiesa, care transforma si rispeste o lovitura de cap in a doua repriza. Nu e seara lui si e clar la final: lovitura libera a lui Sergio Oliveira trece printre picioarele lui", au scris cei de la Tuttosport.