VIDEO EXCLUSIV Victor Angelescu, impresionat de un jucător al Rapidului: „E într-o formă fizică și psihică senzațională!”

Data publicarii: Duminica 14 August 2022, 19:49
Data actualizarii: Duminica 14 August 2022, 19:49

Finanțatorul Rapidului a vorbit în direct la Ora Exactă în Sport, pe PRO Arena.

După 3 succese consecutive, 2-0 cu FCSB, 1-0 cu Universitatea Craiova și 2-1 cu FC Argeș, Rapid a suferit o înfrângere pe terenul Petrolului, unde în minutul 23, Horațiu Moldovan (24 ani) a scăpat în poartă mingea șutată de Gicu Grozav (32 ani).

Înainte de startul meciului, Adrian Mutu (43 ani) a surprins că nu l-a titularizat pe Alex Ioniță (27 ani). Cu toate că a fost aruncat în luptă în repriza a doua, mijlocașul ofensiv nu a putut aduce plusul de care giuleștenii aveau nevoie pentru a marca.

Însă, cu toate acestea, Ioniță se bucură de admirația lui Victor Angelescu. Finanțatorul Rapidului își laudă jucătorul pentru modul în care se prezintă și se pregătește.

Victor Angelescu: „Trebuie să-l întrenați pe Adi cum a gândit meciul!”

„Nu puteți să mă întrebați pe mine, antrenorul face strategia meciului. (n.r. De ce Ioniță nu a început titular). Am doar cuvinte de laudă pentru Alex Ioniță, e într-o formă senzațională, și fizică, și psihică. A avut și reușite. Strategia unui meci o face antrenorul, trebuie să-l întrebați pe Adi cum a gândit meciul”, a declarat Victor Angelescu la Ora Exactă în Sport, pe PRO Arena.

În cele 5 meciuri din această ediție de Superligă, Alex Ioniță a marcat un gol, contra Universității Craiova, și a oferit o pasă decisivă, cu FCSB.

Ora Exactă în Sport este în direct pe PRO Arena, de luni până vineri de la 8:30 la 12:30, și în week-end de la 10:00 la 12:30.