Ilie Poenaru, tiradă asupra arbitrului Iulian Călin: "Ți-e teamă că pierzi jocul din mână? L-a pierdut din minutul 60-65"

ilie poenaru iulian calin rapid - uta arad Superliga
Data publicarii: Sambata 20 August 2022, 23:46
Data actualizarii: Duminica 21 August 2022, 07:53

Rapid s-a impus în fața celor de la UTA Arad, scor 1-0.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Junior Morais, iar după această victorie, Rapid București a trecut pe primul loc în clasament, cu 12 puncte după șase etape.

La finalul partidei, Ilie Poenaru s-a declarat nemulțumit de arbitraj, acuzând că prestația lui Iulian Călin a influențat scorul final.

"E un rezultat nedrept, nu meritau să câștige. Am dominat în mare parte meciul, ne-am creat situații de gol, am avut un joc elaborat.

Din păcate, astăzi a mai fost implicat cineva. Acel cartonaș roșu a fost foarte ușor luat. E al treilea meci în care ne arbitrează domnul Călin. Avem șapte - opt cartonașe galbene. A scos echipa din joc, a fragmentat foarte mult meciul. Văd că nu se rezolvă nimic cu VAR-ul. Ne-a lăsat în zece oameni într-un moment bun. De ce fluieri? Ți-e teamă că pierzi jocul din mână? L-a pierdut din minutul 60-65. La cald... sunt foarte dezamăgit, foarte supărat. Noi nu mai avem voie să vorbim, că ajungem la comisii, suntem suspendați. Nu mai avem voie să avem comunicare?", a declarat tehnicianul celor de la UTA Arad la DigiSport.