Dinamo si FCSB si-au primit sentinta dupa incidentele de pe National Arena! Comisia de Disciplina a facut anuntul oficial

Dinamo Comisia de Disciplina FCSB FRF National Arena Superliga Dinamo si FCSB si-au primit sentinta dupa incidentele de pe National Arena! Comisia de Disciplina a facut anuntul oficial
Data publicarii: Joi 10 Octombrie 2019, 10:17
Data actualizarii: Joi 10 Octombrie 2019, 10:23

Suporterii celor de la Dinamo si FCSB au facut scandal pe National Arena sambata trecuta!

Comisia de disciplina a FRF a sanctionat Dinamo si FCSB in urma incidentelor produse pe National Arena la derby-ul din etapa a XII-a a Ligii 1.

Dinamo si FCSB au primit amenzi in valoare de 15.000 de lei

"In baza art. 82.2. şi 3.a si c., raportat la art. 83.2.d din RD, se sanctioneaza clubul FC Dinamo cu o penalitate sportiva de 10.000 lei; In baza art. 83.7 din RD, cu aplicarea art. 12, 14 bis si 15 din RD, se sanctioneaza clubul FC FCSB cu avertisment si o penalitate sportiva de 5.000 lei", informeaza lpf.ro.

FCSB - Dinamo s-a terminat 1-1, iar partida nu a fost lipsita de incidente. Meciul a fost intrerupt 10 minute in minutul 33.

Dinamovistii au inceput sa arunce cu obiecte in momentul in care Florinel Coman se pregatea sa bata un corner. Mai mult, suporterii cainilor rosii i-au injurat pe fotbalistul stelist si pe arbitrul Istvan Kovacs.

Apoi, incidentele au continuat dupa terminarea partidei, cand atat suporterii FCSB, cat si cei ai lui Dinamo, au intrat pe teren si s-au luat la bataie.