Liga Elitelor Dinamo Viitorul Fotbal intern Final de meci DRAMATIC in Liga Elitelor! Viitorul se impune in fata lui Dinamo dupa executarea loviturilor de la 11 metri
Data publicarii: Luni 03 August 2020, 13:52
Data actualizarii: Luni 03 August 2020, 14:19

Viitorul U19 va fi reprezentanta Romaniei in UEFA Youth League.

Constantenii s-au impus dupa executarea loviturilor de la 11 metri, cu scorul de 4-3.

Meciul de la Mogosoaia a inceput bine pentru dinamovisti, iar la pauza au intrat cu avantaj de doua goluri. Dinita a punctat in minutul 38, iar Florescu a dublat avantajul c"ainilor" in minutele de prelungire.

Viitorul a reusit sa intoarca soarta partidei in a doua repriza. Grosu a marcat in minutul 61. Echipa Lui Hagi a ratata si un penalty, prin Grameni, in minutul 75. Luis Munteanu a reusit sa egaleze dupa ce a marcat in prelungiri.

Meciul a fost decis la loviturile de la 11 metri, iar Viitorul s-a impus cu scorul de 4-3.