Infrangere pentru Marius Sumudica in fata echipei lui Erdogan! Maxim a oferit o pasa de gol, dar Gaziantep a cedat in fata actualului lider din Turcia

Marius Sumudica Gaziantep Istanbul Basaksehir Fotbal extern
Data publicarii: Luni 02 Martie 2020, 22:14
Data actualizarii: Luni 02 Martie 2020, 22:16

Gaziantep a pierdut meciul cu Basaksehir.

Echipa antrenata de Marius Sumudica, Gaziantep Gazisehir, s-a deplasat pe terenul celor de Istanbul Basaksehir. Formatia pregatita de antrenorul roman pornea cu a doua sansa in aceasta partida, insa acest lucru nu s-a vazut, cel putin in prima repriza, care s-a incheiat la egalitate, scor 0-0. In partea secunda, Basaksehir a fortat, iar in minutul 51, Clichy a deschis scoru din pasa lui Demba Ba. In minutul 63, Kahveci a dublat avantajul trupei antrenate de Buruk. Gaziantep a revenit in joc dupa golul marcat de Ozer in minutul 72, din pasa lui Maxim, insa dupa doar 4 minute, Demba Ba a inscris si el si a stabilit scorul final.

In urma acestei infrangeri, Gaziantep ocupa locul 9 in clasamentul Ligii 1 din Turcia, cu 31 de puncte dupa 24 de puncte. Liderul campionatului este Basaksheir cu 49 de puncte dupa 24 de runde.