Spania 4-0 Ucraina, Elvetia 1-1 Germania | Ansu Fati inscrie PRIMUL GOL pentru nationala Spaniei la doar 17 ani! Toate REZUMATELE aici

Fotbal extern
Live Blog
NATIONS LEAGUE
Data publicarii: Duminica 06 Septembrie 2020, 21:55
Data actualizarii: Luni 07 Septembrie 2020, 01:13

Urmarim si comentam impreuna cele mai tari meciuri din Nations League pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

22:21 06 Sep
GOOOOL SPANIA! Ansu Fati inscrie primul sau gol pentru nationala Spaniei la doar 17 ani! Pustiul Barcelonei a primit de la Reguilon si a trimis un sut puternic in partea dreapta a portii! Balonul s-a lovit de bara si s-a dus direct in poarta! 3-0
22:17 06 Sep
GOOOOL SPANIA! Sergio Ramos face dubla din centrarea lui Dani Olmo! Fundasul lui Real Madrid a trimis mingea in poarta cu un lob cu capul! 2-0
22:06 06 Sep
GOOOL GERMANIA! Gundogan primeste mingea putin aproape de careul de 16 metri si trimite un sut direct in poarta Elvetiei!
21:53 06 Sep
GOOOOOL SPANIA! Sergio Ramos deschide scorul dintr-un penalty scos de Ansu Fati in minutul 2!

23:16 05 Sep
GOOOOL PORTUGALIA! Inscrie si Joao Felix cu un sut puternic din exteriorul careului! 3-0
23:15 05 Sep
GOOOL PORTUGALIA! Jota primeste in interiorul careului, preia mingea cu pieptul si trimite balonul la coltul lung cu un sut puternic! 2-0
22:32 05 Sep
GOOOOOL PORTUGALIA! Cancelo deschide scorul cu un gol superb! Fundasul lui City a primit mingea aproape de careul de 16 metri si a trimis un sut puternic in poarta Croatiei!
22:30 05 Sep
GOOOOL FRANTA! Kylian Mbappe deschide scorul dintr-o actiune individuala de exceptie! Atacantul francez a trimis un sut puternic din interiorul careului!
20:59 05 Sep
SUEDIA - FRANTA

20:58 05 Sep
PORTUGALIA - CROATIA

20:50 05 Sep
GOOOL ANGLIA! Sterling inscrie din penalty in minutul 90!
20:06 05 Sep
Rezultatele si marcatorii primelor meciuri, dar si scorurile la pauza pentru meciurile din grupa A si C:

23:41 04 Sep
S-au incheiat toate partidele zilei in Nations League.

In timp ce 'tricolorii' au remizat cu Irlanda de Nord, Austria, echipa pe care Romania o va infrunta pe 7 septembrie, a reusit sa castige cu 2-1 in fata Norvegiei.

Iata toate rezultatele de astazi:

22:45 04 Sep
Meciurile serii de vineri arata bine. :)

22:44 04 Sep
Primul meci al zilei, Lituania - Kazakhstan, s-a incheiat. Celelalte partide au ajuns abia la finalul primei reprize. Iata rezultatele:

18:33 04 Sep
Cine inscrie in aceasta seara in League A?

18:31 04 Sep
Cine castiga, de la ora 21:45, in duelul dintre Italia si Bosnia-Herzegovina? :)

18:24 04 Sep

Pe langa acest meci extrem de important pentru Romania, mai sunt programate si partidele reprezentativelor Austriei (cu care Romania se va duela pe 7 septembrie), Italia, Olanda si Polonia.

Iata programul zilei de vineri in Nations League:

23:43 03 Sep
Toate rezultatele si marcatorii serii din Nations League:

23:41 03 Sep
GOOOOOL SPANIA! Final nebun de meci! Gaya egaleaza in ultima faza dupa un corner bine executat de spanioli! Rodrigo a primit in interiorul careului si i-a pasat lui Gaya care a trimis mingea direct in plasa!
23:00 03 Sep
GOOOOL GERMANIA! Timo Werner primeste de la Gosens in careu, fenteaza apararea Spaniei si trimite un sut puternic pe langa De Gea!

17:19 03 Sep
A doua editie a Ligii Natiunilor debuteaza cu un meci de vis. Germania o va infrunta pe Spania, intr-o partida de la ora 21:45.

Anul trecut, cand competitia a inceput toate campioanatele interne erau in desfasurare. Acum, majoritatea competitiilor puternice sunt in faza pregatirilor. Doar in Franta competitia interna a inceput.

Cel doua foste campioane mondiale fac parte din grupa 4 a diviziei A, langa  Ucraina si Elvetia. In ultimul meci oficial disputat direct, ibericii s-au impus cu 1-0, in semifinala campionatului Mondial din 2010. In acel an Spania a castigat Cupa Mondiala.

Joachim Low a decis sa nu ia in lot pentru acest meci jucatorii de la Bayern si Leipzig, deoarece acestia au jucat in Champions League.

Din tabara nemtilor vor lipsi: Kimmich, Leon Goretzka, Manuel Neuer, Serge Gnabry, Klostermann si Halstenberg. Cu toate acestea, fundasul Sule si noul transfer al bavarezilor Sane sunt anuntati titulari diseara.

Luis Enrique nu va menaja niciun fotbalist, mai mult de atat el a hotarat sa testeze jucatori noi. Ansu Fati, Eric Garcia, Ferran Torres, si Oscar Rodriguez pot debuta in aceasta seara pentru nationala Spaniei.
Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »