VIDEO REZUMAT | Un meci cum nu s-a mai vazut niciodata: Zenit a intors 0-4 cu un 8-1 miraculos in retur

zenit Dinamo Minsk playoff Europa League Europa League VIDEO REZUMAT | Un meci cum nu s-a mai vazut niciodata: Zenit a intors 0-4 cu un 8-1 miraculos in retur
Data publicarii: Vineri 17 August 2018, 09:50
Data actualizarii: Vineri 17 August 2018, 09:57

Zenit a reusit minunea serii in Europa League

Zenit a fost invinsa cu 4-0 in meciul tur, dar a revenit incredibil, aseara, pe teren propriu, si a obtinut calificarea in playoff-ul Europa League.

Zenit a deschis scorul in minutul 22, prin Paredes, iar scorul a ramas 1-0, linistitor pentru Dinamo Minsk, pana in minutul 66, cand Noboa a punctat pentru 2-0.

A fost golul care le-a reaprins sperantele rusilor. Paredes a primit al doilea galben in minutul 72, iar Zenit a fost nevoita sa joace finalul de meci cu un om in minus.

Dzyuba a punctat apoi de doua ori, in minutele 75 si 78, si a trimis meciul in prelungiri.

Dinamo Minsk a facut 4-1 in minutul 99, prin Seidu Yahaya, si Zenit mai avea nevoie de doua goluri pentru calificare.

A marcat de PATRU ori, prin Driussi, Dzyuba si Robert Mak (dubla) iar meciul s-a terminat 8-1.