Se stiu echipele CALIFICATE in sferturile Europa League! Cum arata programul meciurilor

Inter Milano Europa League Getafe Europa League ACUM Sevilla 2-0 Roma | Spaniolii, calificati in sferturi la scorul asta! | Inter, Manchester United, Copenhaga si Sahtior, calificate in sferturi
Live Blog
UEFA Europa League
Data publicarii: Joi 06 August 2020, 15:48
Data actualizarii: Vineri 07 August 2020, 00:15

Urmarim si comentam impreuna cele mai tari meciuri din Europa League pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

20:48 06 Aug
GOOOL SEVILLA! En Nesyri mareste avantajul oaspetilor dupa o pasa inspirata a lui Lucas Ocampos!
20:23 06 Aug
GOOOOL SEVILLA! Reguilon deschide scorul dupa o faza superba! Fundasul spaniol a primit mingea aproape de jumatatea terenului si a pornit intr-o cursa incredibla spre poarta lui Pau Lopez, inscriind cu un sut puternic pe centrul portii.
19:09 06 Aug
Sevilla - AS Roma

10:40 06 Aug
MECIURILE ZILEI IN EUROPA LEAGUE

Capul de afis al zilei este reprezentat de Leverkusen - Rangers, de la 19:55, duel care il va avea in prim-plan pe Ianis Hagi. Rangers a fost invinsa in meciul tur de pe teren propriu, scor 1-3.
Ianis Hagi si Steven Gerrard au o misiune grea in aceasta seara in Germania, unde vor incerca sa rastoarne scorul stabilit in tur.
Ianis a inceput partida tur ca rezerva, insa a fost aruncat atunci in lupta in minutul 65. In aceasta seara, internationalul roman este asteptat sa intre ca titular in Germania.

Imagini de la antrenamentul lui Rangers de pe 'Bay Arena'

00:06 06 Aug

Programul Final 8-ului Europa League

00:04 06 Aug
Toate rezultatele de azi din Europa League

00:03 06 Aug
S-au incheiat si ultimele doua partide ale zilei din Europa League. Inter si Manchester United au obtinut biletele pentru sferturile de finala ale competitiei.

23:47 05 Aug
GOOOL Manchester United! Martial isi duce echipa in avantaj, dupa un assist al lui Mata.

23:42 05 Aug

GOOOL Inter! Eriksen majoreaza diferenta dupa o pasa gresita in careu a unui adversar!

Italienii conduc cu 2-0 si sunt la mai putin de 10 minute de sferturile Europa League dupa ce Getafe a ratat un penalty.

23:18 05 Aug
GOOOL Manchester United! Lingard egaleaza cu un sut deviat, la care portarul oaspetilor nu are nicio sansa.

Englezii conduc cu 6-1 la general.

23:15 05 Aug
GOOOL LASK Linz! Wiesinger deschide scorul pe stadionul Old Trafford cu un voleu.

22:55 05 Aug
S-a incheiat prima repriza in ultimele doua meciuri ale zilei din Europa League.

22:36 05 Aug

GOOOL Inter! Lukaku reuseste al 30-lea sau gol din acest sezon. El il face KO pe portarul lui Getafe cu un sut superb.

21:55 05 Aug
Primele doua partide ale zilei s-au incheiat cu victoriile lui FC Copenhaga si Sahtior Donetk, echipe care au si obtinut calificarea in sferturile de finala ale Europa League.

21:47 05 Aug

GOOOL Sahtior Donetk! Moraes face dubla dupa o greseala a portarului nemtilor, care lasa poarta goala.

In 4 minute, ucrainenii au inscris 3 goluri si conduc cu 5-1 la general in fata lui Wolfsburg.

21:46 05 Aug
GOOOL Sahtior Donetk! Solomon inscrie si el in prelungiri, dupa un assist perfect al lui Konoplyanka.
21:45 05 Aug
GOOOL Sahtior Donetk! Junior Moraes deschide scorul in minutul 89 cu un sut superb din interiorul careului!
21:23 05 Aug

Desi nu au avut voie in tribune, fanii danezi si-au primit astazi echipa la stadion intr-o maniera care a prezis parca faptul ca ei vor obtine calificarea mai departe, in sferturile de finala ale Europa League.
FC Copenhaga conduce cu 3-1 la general in duelul cu Basaksehir.

21:17 05 Aug
GOOOL FC Copenhaga! Falk mareste diferenta in minutul 62, dupa un sut magnific de la marginea careului.

21:04 05 Aug

GOOOL FC Copenhaga! Wind face dubla dupa o lovitura de la 11 metri, iar danezii conduc acum cu 2-0.

20:51 05 Aug
Pauza in primele doua partide din Europa League de astazi. Un singur gol a fost marcat in primele 45 de minute de joc de dupa pauza cauzata de pandemie.

20:09 05 Aug
GOOOL FC Copenhaga! Danezii conduc cu 1-0 din minutul 4, dupa golul reusit de Wind.

15:52 05 Aug

FC Copenhaga - Istanbul Basaksehir, LIVE SCORE de la 19:55

Turcii au avantaj in meciul cu Copenhaga dupa ce s-au impus in meciul tur, de pe teren propriu cu 1-0.

De la meciul tur, Istanbul a reusit sa castige titlul de campioana a Turciei, in timp ce Copenhaga a pierdut titlul in fata lui Midtjylland.

Sahtior Donetsk - Wolfsburg, LIVE SCORE de la 19:55

Echipa din Ucraina pleaca cu prima sansa in mansa retur a optimilor Europa League, dupa ce s-a impus cu 2-1 in meicul tur din Germania.

In plus, spre deosebire de Wolfsburg, care a jucat ultimul meci pe 27 iunie, impotriva lui Bayern, Sahtior a disputat ultimul meci oficial pe data de 19 iulie.

Manchester United - LASK Linz, LIVE SCORE de la 22:00

"Diavolii rosii" sunt cu un pas in urmatoarea runda a Europa League dupa ce s-au impus fara probleme in meciul tur, 5-0.

De cealalta parte, LASK a jucat ultimul meci pe 5 iulie, insa reluarea fotbalului dupa pandemie nu i-a priit, motiv pentru care s-au prezentat intr-o forma slaba in campionat si au incheiat sezonul pe locul 4, la 17 puncte distanta de Salzburg.

15:50 05 Aug

Inter - Getafe, LIVE SCORE de la 22:00

Confruntarea dintre cele doua este prima din cupele europene care se joaca intr-o singura mansa, dupa ce nu au apucat sa dispute meciul tur din cauza pandemiei de coronavirus.

Getafe a incheiat sezonul in La Liga cu sase meciuri consecutive fara victorie, in timp ce Inter a reusit sa se claseze pe locul secund in Serie A, la doar un punct in spatele liderului Juventus.

Meciul se va disputa pe un teren neutru, in Germania, pe arena lui Schalke.