Se stiu echipele CALIFICATE in sferturile Europa League! Cum arata programul meciurilor

Inter Milano Europa League Getafe Europa League ACUM Sevilla 2-0 Roma | Spaniolii, calificati in sferturi la scorul asta! | Inter, Manchester United, Copenhaga si Sahtior, calificate in sferturi
Live Blog
UEFA Europa League
Data publicarii: Joi 06 August 2020, 15:48
Data actualizarii: Vineri 07 August 2020, 00:15

Urmarim si comentam impreuna cele mai tari meciuri din Europa League pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

20:09 05 Aug
GOOOL FC Copenhaga! Danezii conduc cu 1-0 din minutul 4, dupa golul reusit de Wind.

15:52 05 Aug

FC Copenhaga - Istanbul Basaksehir, LIVE SCORE de la 19:55

Turcii au avantaj in meciul cu Copenhaga dupa ce s-au impus in meciul tur, de pe teren propriu cu 1-0.

De la meciul tur, Istanbul a reusit sa castige titlul de campioana a Turciei, in timp ce Copenhaga a pierdut titlul in fata lui Midtjylland.

Sahtior Donetsk - Wolfsburg, LIVE SCORE de la 19:55

Echipa din Ucraina pleaca cu prima sansa in mansa retur a optimilor Europa League, dupa ce s-a impus cu 2-1 in meicul tur din Germania.

In plus, spre deosebire de Wolfsburg, care a jucat ultimul meci pe 27 iunie, impotriva lui Bayern, Sahtior a disputat ultimul meci oficial pe data de 19 iulie.

Manchester United - LASK Linz, LIVE SCORE de la 22:00

"Diavolii rosii" sunt cu un pas in urmatoarea runda a Europa League dupa ce s-au impus fara probleme in meciul tur, 5-0.

De cealalta parte, LASK a jucat ultimul meci pe 5 iulie, insa reluarea fotbalului dupa pandemie nu i-a priit, motiv pentru care s-au prezentat intr-o forma slaba in campionat si au incheiat sezonul pe locul 4, la 17 puncte distanta de Salzburg.

15:50 05 Aug

Inter - Getafe, LIVE SCORE de la 22:00

Confruntarea dintre cele doua este prima din cupele europene care se joaca intr-o singura mansa, dupa ce nu au apucat sa dispute meciul tur din cauza pandemiei de coronavirus.

Getafe a incheiat sezonul in La Liga cu sase meciuri consecutive fara victorie, in timp ce Inter a reusit sa se claseze pe locul secund in Serie A, la doar un punct in spatele liderului Juventus.

Meciul se va disputa pe un teren neutru, in Germania, pe arena lui Schalke.

Europa League revine cu optimile de finala:
Back: La prima pagina «
  • Inter - Getafe, LIVE SCORE de la 22:00 | Revine FOTBALUL SPECTACOL! Primele 4 meciuri din optimile Europa League se joaca azi! Inter joaca o singura mansa
300x250
Ursula von der Leyen avertizează: Putin îşi concentrează atacurile hibride asupra Finlandei, prin trimiterea de migranţi