stanciu Europa League sferturi europa league Europa League Adversari TERIBILI pentru Stanciu in sferturile Europa League! Poate juca contra lui Arsenal, Roma, sau United! Cine sunt echipele calificate mai departe
Data publicarii: Vineri 19 Martie 2021, 00:20
Data actualizarii: Vineri 19 Martie 2021, 01:21

Slavia Praga a reusit calificarea in sferturile Europa League dupa ce a castigat cu 2-0 returul contra lui Rangers.

In tur, scorul a fost 1-1, iar scotienii plecau cu prima sansa, datorita golului marcat in deplasare. Stanciu a facut din nou show sub ochii lui Ianis Hagi. In tur, mijlocasul roman a inscris superb din afara careului, cu un sut bomba care l-a surprins pe portar. In meciul de joi seara, fostul jucator de la FCSB a reusit un gol de pe alta planeta. In minutul 74, Nicolae Stanciu a inscris un gol fantastica din lovitura libera in stilul lui Lionel Messi.

Slavia Praga a ajuns in sferturile de finala din Europa League si poate da mai departe de adversari puternici. Arsenal, Roma, sau United au resit si ele sa ajunga in aceasta faza a competitiei.

Cele 8 echipe calificate in sferturi sunt: Ajax Amsterdam, Dinamo Zagreb, Manchester United, Slavia Praga, Arsenal Londra, Granada, AS Roma si Villareal.