Stanciu a DISTRUS-O pe Rangers sub ochii lui Ianis, care a fost rezerva! A doua INFRANGERE din sezon pentru echipa lui Gerrard, care e OUT din Europa League! Aici ai tot ce s-a intamplat in Rangers 0-2 Slavia

UEFA Europa League Ianis Hagi Nicolae Stanciu rangers Slavia Praga Europa League
Data publicarii: Joi 18 Martie 2021, 20:54
Data actualizarii: Joi 18 Martie 2021, 23:55

Slavia Praga s-a calificat in sferturile de finala Europa League dupa 3-1 la general cu Rangers!

Rangers 0-2 Slavia Praga

Slavia Praga trece de Rangers si isi asigura prezenta in sferturile de finala. Echipa lui Gerrard sufera a doua infrangere din acest sezon, dupa ce meciul tur s-a incheiat 1-1. Stanciu a inscris si in tur, iar Ianis Hagi, care a fost titular in Cehia, a dat o pasa de gol.

• Lupta decisiva intre Ianis si Stanciu pentru calificarea in sferturile Europa League! Rangers - Slavia, LIVE TEXT de la 22:00

Hagi nu a mai prins primul 11 in returul de pe Ibrox, iar Olayinka a deschis scorul in minutul 14. Rangers a ramas in 10 dupa ce Roofe a facut un fault criminal la portarul Slaviei, care a fost scos de pe teren, iar in minutul 73 a mai ramas fara un om, dupa ce Balogun a vazut al doilea galben.

Nicolae Stanciu a fost protagonistul meciului, dupa ce a transformat perfect lovitura libera venita in urma faultului lui Balogun, calificandu-si echipa in sferturi.

Ianis Hagi a ramas pe banca de rezerve pana la finalul meciului.

Min. 90: Nicolae Stanciu este schimbat cu Lingr.

Min. 74: GOOOOOOL SLAVIA! Nicolae Stanciu transforma fara probleme o lovitura libera! Mijlocasul roman a executat perfect, direct in vinclu!

Min. 73: Rangers ramane in 9 oameni dupa ce Balogun vede al doilea cartonas galben!

Min. 63: Roofe vede rosu direct dupa o intrare dura la portarul Slaviei, care trebuie schimbat!

Min. 46: A inceput a doua repriza!

PAUZA

Min. 15: GOOOL SLAVIA! Boril il vede bine pe Olayinka, care deschide scorul pe Ibrox Park.

Min. 1: A inceput meciul!

Echipele de start:

Ianis Hagi si Nicolae Stanciu vor fi din nou fata in fata la o saptamana de la duelul de la Praga.

Este interesant de vazut ce replica ii va oferi mijlocasul lui Rangers colegului de nationala dupa golul superb marcat in meciul tur.

Echipa antrenata de Steven Gerrard pare ca are un usor avantaj in lupta pentru calificare gratie golului in deplasare, insa Slavia a demonstrat in dubla cu Leicester City ca este o echipa cu adevarat redutabila.

Ambii antrenori au probleme de lot inaintea meciului de pe Ibrox Park. Gerrard nu se va putea baza pe Jack, Katic si Tavernier din cauza unor accidentari.

De partea cealalta, Slavia nu ii va avea la dispozitie pe Zima, care este suspendat si pe Hovorka, Sevcik si Traore, care sunt accidentati. De asemenea, antrenorul Jindrich Trpisovsky a ales sa nu ii ia in lot pe van Buren, Yusuf, Beran si Kacharaba.

In acest context, sunt sanse destul de mari ca Nicolae Stanciu si Ianis Hagi sa fie din nou titulari pentru echipele lor.