VIDEO ”Te grăbești al dracului de rău să mă înlocuiești”. Reacția lui Cristiano Ronaldo a stârnit controverse. Cum a fost surprins la ieșirea de pe teren

Cristiano Ronaldo coreea de sud - portugalia Portugalia CM 2022
Data publicarii: Vineri 02 Decembrie 2022, 20:05
Data actualizarii: Vineri 02 Decembrie 2022, 20:05

Cristiano Ronaldo (37 de ani) a fost înlocuit în minutul 65 al meicului dintre Coreea de Sud și Portugalia, încheiat cu victoria asiaticilor, scor 2-1.

La scorul de 1-1, când a fost înlocuit cu Andre Silva, Ronaldo a fost surprins de camerele TV spunând: ”Te grăbești al dracului de rău să mă înlocuiești”, potrivit Record.pt.

Cristiano Ronaldo, reacție care a stârnit controverse

Mai mulți fani au interpretat rapid, crezând că reacția îi este adresată selecționerului Portugaliei, Fernando Santos. După meci, antrenorul lusitanilor a clarificat totul în legătură cu reacția lui Ronaldo.

”Ronaldo era supărat pe jucătorul Coreei de Sud care l-a trimis în afara terenului, cred că toată lumea a văzut asta. Pepe chiar s-a dus după el, pentru că l-a insultat pe Ronaldo ca să iasă de pe teren. I-a răspuns acelui jucător”, a spus Fernando Santos, la finalul partidei.

Din câte se pare, jucătorul la care face referire Fernando Santos este Gue-Sung Cho (24 de ani), atacantul Coreei de Sud. Înainte de a ieși de pe teren, Ronaldo a fost surprins gesticulând spre adversarul său.

Portugalia, calificare în optimile Cupei Mondiale!

Chiar și după această înfrângere, Portugalia și-a asigurat primul loc în Grupa H și va juca în optimi împotriva ocupantei locului doi din Grupa G, unde Elveția, Camerun și Serbia se luptă pentru o calificare.

Înainte de acest meci, prezența lui Cristiano Ronaldo în echipa Portugaliei pentru meciul cu Coreea de Sud era pusă sub semnul întrebării, având în vedere că acesta nu s-a antrenat în cursul zilei de miercuri.

Ronaldo a fost titular și în primele două meciuri disputate de Portugalia până acum, însă în ambele a fost înlocuit spre final: 88 de minute și un gol contra Ghanei (3-2) și 82 de minute în partida cu Uruguay (2-0).