FOTO ȘI VIDEO Fanii Coreei de Sud au vrut să-l înfurie pe Cristiano Ronaldo. Ce au început să strige după ratarea portughezului

Coreea de Sud Cristiano Ronaldo Cupa Mondiala Lionel Messi Portugalia CM 2022
Data publicarii: Vineri 02 Decembrie 2022, 18:18
Data actualizarii: Vineri 02 Decembrie 2022, 18:19

Cristiano Ronaldo (37 de ani) este titular pentru Portugalia în meciul cu Coreea de Sud, în ciuda faptului că înaintea jocului selecționerul Fernando Santos anunța că starul echipei este incert.

Ronaldo a avut și o ocazie mare de a marca în minutul 30, când a scăpat singur cu portarul Seung-Gyu Kim, însă șutul său a fost respins în corner de goalkeeper.

Fanii sud-coreeni au scandat numele lui Messi la meciul cu Portugalia

La mai puțin de trei minute după ratarea lui Ronaldo, fanii sud-coreeni au vrut să îl înfurie pe starul portughez și au început să scandeze numele marelui rival al lui CR7, Lionel Messi.

"Messi, Messi, Messi", s-a auzit din tribunele Education City Stadium, în minutul 33 al meciului Coreea de Sud - Portugalia.

Cristiano Ronaldo, gafă uriașă în meciul cu Coreea de Sud!

Ronaldo a oferit un ”assist” perfect la golul de 1-1 marcat de Coreea de Sud în meciul cu Portugalia.

CR7 a încercat să se ferească de o minge centrată din corner, dar balonul s-a lovit de spatele șeptarului portughez și a sărit direct la Kim Young-Gwon, care a înscris din poziție ideală.

După ”gafa” comisă în minutul 27, camerele TV l-au surprins pe Cristiano Ronaldo vizibil iritat. La faza imediat următoare, atacantul a avut ocazia de a înscrie, dar fără succes.