Cristiano Ronaldo coreea de sud - portugalia Portugalia CM 2022
Data publicarii: Vineri 02 Decembrie 2022, 17:49
Data actualizarii: Vineri 02 Decembrie 2022, 17:49

Cristiano Ronaldo (37 de ani) a oferit un ”assist” perfect la golul de 1-1 marcat de Coreea de Sud în meciul cu Portugalia.

CR7 a încercat să se ferească de o minge centrată din corner, dar balonul s-a lovit de spatele șeptarului portughez și a sărit direct la Kim Young-Gwon, care a înscris din poziție ideală.

Cristiano Ronaldo, gafă uriașă în meciul cu Coreea de Sud!

După ”gafa” comisă în minutul 27, camerele TV l-au surprins pe Cristiano Ronaldo vizibil iritat. La faza imediat următoare, atacantul a avut ocazia de a înscrie, dar fără succes.

Înainte de acest meci, prezența lui Cristiano Ronaldo în echipa Portugaliei pentru meciul cu Coreea de Sud era pusă sub semnul întrebării, având în vedere că acesta nu s-a antrenat în cursul zilei de miercuri.

Ronaldo a fost titular în ambele meciuri disputate de Portugalia până acum, însă în ambele a fost înlocuit spre final: 88 de minute și un gol contra Ghanei (3-2) și 82 de minute în partida cu Uruguay (2-0).