De ce intotdeauna el?! :)) Balotelli a incercat sa-i ia la misto pe cei de la United in timpul derby-ului cu City, dar la final si-a inghitit cuvintele

Manchester United Anglia Manchester City Mario Balotelli Premier League Anglia
Data publicarii: Duminica 08 Aprilie 2018, 10:22
Data actualizarii: Duminica 08 Aprilie 2018, 10:28

Manchester United a invins-o cu 3-2 pe Manchester City, pe Etihad, si a amanat sarbatoarea de titlu a echipei lui Guardiola.

Manchester United a oferit o revenire de senzatie pe Etihad si a invins-o cu 3-2 pe Manchester City, dupa ce a fost condusa la pauza cu 2-0 de echipa lui Guardiola.

Kompany si Gundogan au marcat pentru City inaintea pauzei, dar "diavolii" lui Mourinho au revenit cu totul schimbati de la vestiare. Pogba, de doua ori intr-un minut, si Smalling au intors scorul.

In timpul meciului, la scorul de 2-0, Mario Balotelli, fost campion al Angliei cu Manchester City, i-a luat in ras pe cei de la United.

La final, italianul si-a inghitit, insa, cuvintele.

"Manchester United...Lmfao (n.r rad de ma prapadesc)
Manchester City...Love
Hai, City", a scris Balotelli pe Twitter.

La final, Balotelli a mai postat o fotografie cu o faza de penalty. City ar fi trebuit sa beneficieze de un 11 metri in ultimele minute.