A revenit FULGERATOR in meci, insa a gresit mai mult! Cifrele surprinzatoare ale Simonei Halep! Ce suma va incasa:

Tenis
Data publicarii: Marti 31 Martie 2015, 06:18
Data actualizarii: Marti 31 Martie 2015, 06:34

Simona Halep 6-3, 7-5 Flavia Pennetta in optimi la Miami! - DETALII AICI

Simona a castigat lejer primul set al meciului cu Flavia Pennetta, insa in cel de-al doilea a trait periculos - adversarei sale ii intrau toate mingile, astfel ca, pana la urma, Flavia a condus si cu 5-2!

Halep a revenit in meci, intr-un moment in care a demonstrat ce diferenta fac moralul si forma dupa victoria de la Indian Wells!

Iata si cifrele de la duelul cu Pennetta din optimile Turneului de la Miami:

Anterior, Halep, 23 de ani, si Pennetta, 33 de ani, s-au mai intalnit de trei ori, iar de fiecare data s-a impus sportiva italiana. Ultimul lor meci a fost la editia 2013 a US Open, in faza optimilor de finala, iar scorul a fost de 6-2, 7-6 (3).

In faza urmatoare, Halep va juca impotriva jucatoarei americane Sloane Stephens, locul 45 WTA, care a eliminat-o, luni, cu scorul de 6-4, 7-6 (5), pe sportiva elvetiana Belinda Bencic, locul 34 WTA.

Scorul intalnirilor directe intre Halep si Stephens este egal, 2-2, romanca impunandu-se in ultimul meci, cu scorul de 6-4, 6-3, in optimile de finala ale French Open, editia 2014.

Calificarea in sferturile de finala ale Miami Open este recompensata cu un premiu de 112.270 de dolari si cu 215 puncte WTA.