SOC pe Camp Nou, le fuge pamantul de sub picioare catalanilor: Barcelona 1-2 Valencia! Atletico a egalat-o in clasament, Real e la -1! Messi a dat golul 500

23:24 17 Apr

Valencia castiga pe Camp Nou, scor 2-1, iar lupta la titlu in Spania se incinge de-a binelea. Barcelona nu mai e sigura nici de locul 2. Primele trei echipe din clasament sunt despartite de un singur punct.

23:17 17 Apr

Ratare incredibila a lui Pique in minutul 89. Singur cu portarul, fundasul Barcei a tras pe langa poarta.

22:54 17 Apr

GOOOOOOL! Messi face 1-2 cu 30 de minute inainte de final. Golul 500 al carierei, atat de asteptat de fanii catalani!

22:34 17 Apr

Repriza secunda incepe cu o mare ocazie pentru catalani - Rakitici are culoarul liber spre poarta, dar suteaza putin pe langa bara.

22:17 17 Apr

GOOOOOOOL!! Incredibil, Barca e la pamant. Gol inscris de Santi Mina in minutul 45 si Valencia intra la pauza cu avantaj de doua goluri.

22:01 17 Apr

GOOOL!! Valencia deschide scorul in minutul 26 prin Siqueira - sut la coltul scurt, deviat de Rakitic. La acest scor se ingroasa gluma pentru echipa lui Luis Enrique. Atletico e la egalitate de puncte cu Barca, Real e la un punct in spate.

21:07 17 Apr

3-0 rezultat final intre Atletico Madrid si Granada. Echipa lui Simeone trece peste Real Madrid si o egaleaza pe Barcelona in clasament.

Barcelona - Valencia incepe la 21:30.

20:43 17 Apr

Fernando Torres face 2-0 pentru Atletico in minutul 59.

19:33 17 Apr

Koke deschide scorul in minutul 15 si Atletico Madrid o egaleaza pe Barcelona in clasament.

Catalanii sunt avantajati de rezultatele din meciurile directe, in cazul in care cele doua echipe vor fi la egalitate de puncte la finalul sezonului.

19:02 17 Apr

Titlul in Spania se joaca in seara asta! La ora 19:15 incepe Atletico Madrid - Granada, iar in cazul unei victorii, echipa lui Simeone o egaleaza pe Barcelona in clasament.

De la ora 21:30 se joaca Barcelona - Valencia, cel mai greu meci al catalanilor pe acest final de sezon.

18:37 17 Apr

Borussia Dortmund si-a revenit repede dupa socul suferit pe Anfield. A castigat la pas meciul cu Hamburg, scor 3-0, cu golurile marcate de Pulisic '38 si Adrian Ramos '44, '86.

Stadionul a fost arhiplin.

18:31 17 Apr

Autogol de tot rasul la Fiorentina - Sassuolo

Cea mai amuzanta faza a etapei din Italia vine de la meciul dintre Fiorentina si Sassuolo.

Andrea Consigli, portarul lui Sassuolo, si-a dat un autogol de tot rasul, dupa ce a primit o minge simpla de la un coechipier. In loc sa degajeze, portarul a sutat spre poarta lui. VIDEO

Fiorentina a castigat meciul cu 3-1, la capatul unei partide in care Ciprian Tatarusanu a fost integralist. Fiorentina e pe 5, pozitie care asigura prezenta in Europa League.

Juventus a castigat cu 4-0 in fata lui Palermo si si-a marit avantajul fata de Napoli la 9 puncte. Napoli a fost invinsa aseara de Inter Milano, scor 2-0.

17:25 17 Apr

17:24 17 Apr

GOOOOL! Leicester egaleaza din penalty, in minutul 90+5, prin Ulloa. 2-2 rezultat final si Tottenham se poate apropia la 5 puncte, daca o invinge luni pe Stoke City in deplasare.

17:19 17 Apr

Final nebun de meci! West Ham, echipa eliminata de Astra din Europa la inceputul sezonului, poate stabili titlul in Anglia. West Ham a intors scorul cu doua goluri marcate in doua minute - Andy Carroll, din penalty, in minutul 84 si Aaron Cresswell, in minutul 86.

17:08 17 Apr

Vardy a fost eliminat in minutul 56 dupa ce a vazut al doilea cartonas galben pentru o simulare in careu, iar decizia centralului a provocat revolta in randul fanilor.

Gary Lineker, fost jucator la Leicester, acum prezentator TV, a postat un mesaj pe Twitter in care sustine ca decizia arbitrului este gresita.

"Decizie diabolica. E penalty toata ziua!"

16:23 17 Apr

Golul marcat de Vardy pentru Leicester:

16:22 17 Apr

Saptamana senzationala a lui Liverpool continua! 2-0 la pauza cu Bournemouth!

15:54 17 Apr

Ratare uriasa pentru West Ham in minutul 2 al meciului!

15:21 17 Apr

Golul marcat de Totti:

15:16 17 Apr

Meci nebun la Bergamo! 3-3 Atalanta - AS Roma! Totti a egalat!

15:14 17 Apr

Leicester - West Ham, inca un pas spre titlu pentru marea surpriza a sezonului din Anglia! Meciul incepe la 15:30!

15:12 17 Apr
LIVERPOOL - BOURNEMOUTH incepe la 15:30!
15:11 17 Apr
00:30 17 Apr

Rezultate din Italia:

Bologna 0-1 Torino
Carpi 4-1 Genoa
Inter 2-0 Napoli (Icardi '4, Brozovici '44)

21:35 16 Apr

Final! Manchester City se impune pe Stamford Bridge cu 3-0 si isi securizeaza pozitia de Champions League. E pe 3 in acest moment.

Meciurile de duminica:
15:30 Bournemouth - Liverpool
15:30 Leicester - West Ham
18:00 Arsenal - Crystal Palace

21:13 16 Apr

Min 81: Aguero inscrie din penalty si poate pleca cu mingea acasa. Chelsea joaca in 10, portarul Courtois a fost eliminat pentru faultul care a dus la acordarea loviturii de la 11 metri.

20:45 16 Apr

Min 53: Aguero face 2-0, dupa o noua actiune spectaculoasa - Nasri l-a gasit excelent cu o pasa printre doi fundasi.

20:06 16 Apr

Min 33: Gol formidabil pentru Manchester City, este 1-0! A fost o faza de contraatac plecata din propriul careu, continuata cu un un-doi intre De Bruyne si Aguero si finalizata de argentinian cu un sut din afara careului.

19:07 16 Apr

Echipele de start la Chelsea - Manchester City (19:30)

West Brom 0-1 Watford

La 19:30 incepe Chelsea - Manchester City.

Leicester joaca duminica, de la 15:30, cu West Ham.

18:55 16 Apr

Nu se putea sa nu dea si Ronaldo :) Starul Realului nu s-a bucurat dupa ce a inscris cu poarta goala pentru 5-1. E o victorie cu care Real se poate gandi in continuare la titlul. E la un singur punct in spatele Barcelonei.

Duminica se joaca Barcelona - Valencia si Atletico Madrid - Granada.

18:46 16 Apr

James Rodriguez primeste mingea in centrul careului, dribleaza un fundas si inscrie pentru 4-1.

18:42 16 Apr

3-1, Getafe inscrie in poarta Realului. Pablo Sarabia a finalizat cu o executie superba, un sut din marginea careului, in vinclul portii lui Keylor Navas.

18:28 16 Apr

Rezultate finale in Germania:

Alexandru Maxim a jucat o repriza, a fost introdus in teren dupa pauza.

Augsburg 1-0 Stuttgart
Leverkusen 3-0 Eintracht Frankfurt
Darmstadt 2-0 Inglostadt
Hoffenheim 2-1 Hertha Berlin
Werder Bremen 3-2 Wolfsburg

La 19:30 se joaca Bayern Munchen - Schalke.

18:09 16 Apr

Bale scapa singur spre poarta si inscrie cu un sut plasat, langa bara. Real Madrid conduce cu 3-0.

17:43 16 Apr

Isco dubleaza avantajul Realului.

17:35 16 Apr

Rashford deschide scorul pe Old Trafford, este 1-0 pentru Manchester United in meciul cu Aston Villa. Valecia a fost omul cu pasa, Rashford i-a luat fata adversarului si a inscris cu un sut fara preluare la coltul lung.

17:30 16 Apr

1-0 pentru Real Madrid din minutul 29, dupa golul inscris de Benzema. Centrare perfecta a lui James Rodriguez, de pe partea dreapta, Benzema a reluat cu capul din mijlocul careului. Real Madrid este in acest moment la un singur punct in spatele Barcelonei.

17:17 16 Apr

Lupta la titlu in Spania ramane deschisa, dupa ce Barcelona a pierdut ultimele doua meciuri de campionat. Real Madrid are meci cu Getafe, in deplasare, iar o victorie o aduce la un singur punct in spatele marii rivale.

Barcelona joaca duminica cel mai greu meci al acestui final de sezon, cu Valencia. (21:30)

Atletico Madrid are meci cu Granada, duminica, de la ora 19:15.