Liverpool 1-0 Swansea | Norwich 1-1 Arsenal| Eibar 0-2 Real Madrid! Thereau a marcat de doua ori pentru Udinese, Roma: surpriza URIASA: 0-2 acasa cu Atalanta

18:45 29 Nov

Ronaldo! 0-2! Cristiano a inscris din penalty!

18:00 29 Nov

Roma a pierdut cu 2-0 pe teren propriu in fata Atalantei, Thereau a fost decisiv pentru Udinese chiar in fata fostei sale echipe, Chievo.

17:57 29 Nov

Gareth Bale! 1-0 pentru Real, chiar inainte de pauza!

16:52 29 Nov
16:12 29 Nov
14:07 29 Nov

A inceput Tottenham - Chelsea!

21:27 28 Nov

1-1 scor final intre Leicester si Manchester United (Vardy '25 / Schweinsteiger '45). City si Leicester impart primele doua locuri in clasament, United a cazut pe 3, dar risca sa isi piarda si aceasta pozitie dupa meciurile de maine.

Duminica in Premier League:
14:00 Tottenham - Chelsea
16:00 West Ham - WBA
18:15 Liverpool - Swansea
18:15 Norwich - Arsenal

20:25 28 Nov

Schweinsteiger a egalat chiar inainte de pauza, 1-1 intre Leicester si Manchester United.

Este primul gol marcat de Schweinteiger la United, intr-un meci oficial. Fostul mijlocas al lui Bayern Munchen este primul neamt care inscrie un gol in tricoul lui United.

19:58 28 Nov

Ce poveste frumoasa! Leicester deschide scorul in minutul 25, prin Vardy, si urca din nou pe primul loc in Premier League. Golul a venit in urma unui contraatac ultra rapid al gazdelor; este al 14-lea gol marcat de Vardy, cel mai bun marcator din Anglia.

19:38 28 Nov

Jamie Vardy, golgheterul la zi in Premier League, poarta ghete "de aur" la meciul din aceasta seara cu Manchester United :)

19:32 28 Nov

Pantilimon a reusit un meci mare, in victoria obtinuta de Sunderland pe teren propriu cu Stoke City, 2-0.

Este a doua victorie consecutiva a lui Sunderland, care a iesit din zona rosie a clasamentului, cu un avans de doua puncte peste Bournemouth.

Pentru interventiile de astazi, goalkeeperul roman a fost laudat de jurnalistii englezi. Si antrenorul Sam Allardyce a avut cuvinte de lauda la adresa lui, la conferinta de presa de dupa meci.

18:56 28 Nov

Echipele de start la Leicester - Manchester United (19:30). Cine castiga urca pe primul loc in Premier League.

18:55 28 Nov

4-0 scor final intre Barcelona si Real Sociedad (Neymar '22, '53, Suarez '41, Messi '90). Ce serie de victorii pentru catalani!! - 4-0 cu Real Madrid, 6-1 cu AS Roma si acum 4-0 cu Real Sociedad.

18:54 28 Nov

18:46 28 Nov

Arsenal, deplasare de 14 minute cu avionul :)

Arsenal joaca duminica, in deplasare, cu Norwich, iar Arsene Wenger a hotarat ca cel mai bine ca cei 150 de kilometri dintre orase sa fie parcursi avionul.

"De obicei mergem cu trenul sau cu autocarul, asta e o exceptie. Uneori, accesul spre Norwich este dificil. Cand am luat decizia de a merge cu avionul, pe drum erau planificate lucrari, asa ca am decis sa luam avionul."

18:37 28 Nov

Kolarov inscrie in minutul 70, City o conduce pe Southampton cu 3-1.

18:14 28 Nov

Neymar reuseste dubla in minutul 52, Barcelona o conduce pe Real Sociedad cu 3-0.

18:03 28 Nov

Barcelona conduce cu 2-0 la pauza (Neymar '22, Suarez '41).

Min. 60 in Bundesliga:
Bayern Munchen 2-0 Hertha Berlin (Muller '34, Coman '41)
Hannover 3-0 Inglostadt
Hoffenheim 3-2 Borussia M'Gladbach
Werder Bremen 0-2 Hamburg
Mainz 2-0 Frankfurt

17:47 28 Nov
17:45 28 Nov

Suarez inscrie o minunatie de gol, din voleu, Barca conduce cu 2-0 din minutul 42.

17:28 28 Nov

Manchester City o conduce pe Southampton cu 2-0, dupa golul lui Fabian Delph ('21).

Rasturnare spectaculoasa de scor in meciul dintre Crystal Palace si Newcastle. Oaspetii au deschis scorul prin Papiss Cisse ('10), Palace a marcat de doua ori intr-un interval de trei minute (McArthur '14, Bolasie '17).

17:25 28 Nov

Neymar deschide scorul in minutul 21, iar Barcelona are in acest moment 9 puncte avans peste Real Madrid. Real joaca duminica, de la ora 17:00, cu Eibar.

17:15 28 Nov

Kevin de Bruyne a deschis scorul in Manchester City - Southampton ('9).

16:50 28 Nov