Simona Halep Dubai Tenis S-a stabilit ora meciului dintre Halep si Sabalenka! Cand va avea loc confruntarea din sferturile de finala ale turneului de la Dubai
Data publicarii: Miercuri 19 Februarie 2020, 21:24
Data actualizarii: Miercuri 19 Februarie 2020, 21:26

Cand va juca Simona Halep impotriva Arynei Sabalenka.

Simona Halep s-a calificat in sferturile turneului de la Dubai dupa un meci spectaculos in fata tunisiencei Ons Jabeur. Jabeur a castigat primul set cu 6-1 dupa doar 23 de minute, insa Halep a revenit si s-a impus cu 6-2 in setul 2. In decisiv s-a ajuns la tiebreak, unde Simona Halep a castigat cu 7-6 (9-7) dupa o lupta crancena.

Adversara din sferturi a Simonei va fi Aryna Sabalenka, iar meciul va avea loc maine, 20 februarie, de la ora 18:30. La turneul de la Adelaide, Simona Halep a fost invinsa de sportiva din Belarus, dar spune ca la partida de maine va da totul pentru a castiga.

"A fost un meci interesant la Adelaide, dar nu am jucat cel mai bun tenis al meu. Ea a avut niste meciuri in plus si asta a ajutat-o. Maine va fi altceva, sper sa joc mai bine decat la Adelaide si sa castig. Sunt all-in",