HALEP - BERTENS | Simona l-a certat pe Cahill la Cincinnati! "Nu mai aplauda cand ratez!" Raspunsul antrenorului

Simona Halep HALEP - BERTENS FINALA halep bertens live Simona Halep Cincinnati simona halep kiki bertens cincinnati Tenis HALEP - BERTENS, FINALA | Ce i-a spus Cahill simonei cand era condusa in setul doi: "Gandeste-te ca toate astea nu exista"
Data publicarii: Duminica 19 August 2018, 22:43
Data actualizarii: Duminica 19 August 2018, 23:31

Simona Halep a apelat din nou la sfaturile lui Darren Cahill!

De data aceasta, sportiva noastra l-a chemat pe australian in finala de la Cincinnati, in setul secund cand adversara sa a inceput o serie de game-uri castigate. Dupa un prim set foarte bun castigat dupa 32 de minute cu scorul de 6-2, Simona a inceput sa piarda game-uri in setul secund si l-a chemat pe Darren pe teren.

"Ce fac gresit?", a inceput Simona discutia. "Trebuie sa ai rabdare, sa o tii acolo in spatele terenului, tu dupa ce ai castigat primul set totul s-a schimbat, pune mult spin in minge, mai ales pe forehand. Primul serviciu e important, chiar daca stai cativa pasi in spate pe teren", i-a explicat Cahill.

"Nu mai aplauda cand ratez game-urile!", s-a plans Simona.

"Sigur, nicio problema. Gandeste-te ca nu exista tabela de marcaj, nu exista scor, nu ai presiune, stii ce ai de facut, impinge-o mult in spatele terenului, joac-o mult pe backhand, este totul ok, va fi foarte bine Simona", a fost reactia lui Darren.