Doar o remiza pentru Rangers pe terenul ultimei clasate din Scotia! Ianis Hagi, schimbat dupa mai putin de o ora! AICI fazele din Motherwell 1-1 Rangers

rangers Ianis Hagi Motherwell Scotia Stranieri
Data publicarii: Duminica 17 Ianuarie 2021, 12:20
Data actualizarii: Duminica 17 Ianuarie 2021, 16:02

Urmarim si comentam impreuna cele mai tari meciuri din campionatele de top pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

MOTHERWELL 1-1 RANGERS

Min. 90: Final de meci. Rangers nu reuseste sa plece decat cu un punct de pe terenul echipei care ocupa ultimul loc in clasamentul din Scotia.

• Motherwell - Rangers, LIVE TEXT de la ora 14:00 | Hagi, anuntat titular in meciul cu ultima clasata! Ianis a fost desemnat cel mai periculos fotbalist din Scotia

Min. 72: GOOOL Rangers! Itten, introdus pe teren in locul lui Ianis Hagi, a restabilit egalitatea printr-un gol cu capul, dupa o pasa a lui Barisic.

Min. 54: Ianis Hagi a fost scos de pe teren. Steven Gerrard l-a trimis in locul sau pe Itten, cel mai probabil dorindu-si astfel sa evite pericolul ca romanul sa mai incaseze un galben si sa fie suspendat.

Min. 46: S-a reluat meciul. Ianis Hagi a avut prima ocazie a reprizei secunde, intrand in careu si depasindu-si adversarul direct, insa sutand mult pe langa bara. Cateva secunde mai tarziu, mijlocasul a incasat un cartonas galben dupa un fault.

Min. 45: Pauza pe stadionul Fir Park. Rangers intra la cabine condusa cu 1-0 desi Morelos a avut ocazia de a egala in minutul 26, dupa o pasa buna semnata de Barisic.

Min. 21: GOOOL Motherwell! Devante Cole a inscris din careu, in poarta lasata goala, dupa un assist al lui Tony Watt.

Min. 1: A inceput meciul.

Echipele de start:

Motherwell: Kelly, O'Donnell, Mugabi, Gallagher, Carroll, Crawford, Campbell, Polworth, Seedorf, Cole, Watt

Rangers: McGregor - Tavernier, Goldson, Balogun, Barisic - Kamara, Aribo, Davis - Kent, Hagi - Morelos

Rangers joaca in aceasta dupa-amiaza, de la ora 14:00, pe terenul celor de la Motherwell. Echipa lui Steven Gerrard va avea o misiune usoara daca ne luam dupa clasamentul din Scotia.

Rangers este lider cu 65 de puncte, fiind neinvinsa dupa primele 23 de meciuri ale sezonului, in timp ce Motherwell ocupa ultimul loc al clasamentului, cu doar 18 puncte.

Ianis Hagi este anuntat titular in partida din a 24-a etapa a campionatului. In confruntarea cu Motherwell care a avut loc la jumatatea lunii decembrie, romanul a reusit sa dea o pasa decisiva in victoria cu 3-1 a echipei sale.

Inaintea acestui duel, Ianis Hagi a fost desemnat cel mai periculos fotbalist pentru portile adverse, potrivit unei statistici a celor de la Modern Fitba, care ia in considerare doar jucatorii care au evoluat cel putin 1.000 de minute in acest sezon.

Meciul dintre Motherwell si Rangers este programat de la ora 14:00 si va fi transmis in format LIVE TEXT pe www.sport.ro.

Echipele probabile:

Motherwell: Kelly - O'Donnell, Mugabi, Gallagher, Carroll - Polworth, Campbell, O'Hara - Cole, White, Watt

Rangers: McGregor - Tavernier, Goldson, Balogun, Barisic - Kamara, Davis, Aribo - Hagi, Kent - Morelos