Barcelona o ZDROBESTE pe Elche si se apropie de liderul Atletico! 'Zeul' Messi a luat meciul pe cont propriu si a reusit o dubla

fc barcelona Barcelona Elche la liga Leo Messi Spania Barcelona o zdrobeste pe Elche si se apropie de liderul Atletico! Zeul Messi a luat meciul pe cont propriu dupa pauza si a reusit dubla
Data publicarii: Miercuri 24 Februarie 2021, 21:46
Data actualizarii: Miercuri 24 Februarie 2021, 21:59

Barcelona a invins-o pe Elche cu 3-0, intr-o restanta care a contat pentru prima etapa din La Liga.

Dupa infragerea usturatoare cu PSG din Champions League si egalul cu Cadiz din campionat, catalanii aveau nevoie de victorie pentru a putea ramane in lupta pentru titlu.

Dupa o prima repriza cenusie, echpa 'blaugrana' a fost savata de Leo Messi, care a fost decisiv. Argentinianul a reusit o dubla, dupa ce a taiat apararea celor de la Elche pe centru la ambele faze, iar la a 3-a reusita a fost cel care a initiat faza.

• Barcelona o zdrobeste pe Elche si se apropie de liderul Atletico! Zeul Messi a luat meciul pe cont propriu dupa pauza si a reusit dubla

Barcelona se afla pe locul 3 dupa 24 de etape, cu 52 de puncte, la 5 puncte de liderul Atletico Madrid, care are un meci mai putin jucat, si la doua puncte de marea rivala, Real Madrid.