Barcelona - Atletico Madrid 2-3 | Meci DEMENTIAL!!! Correa da lovitura cu patru minute inainte de final si Atletico merge in finala | VEZI AICI CE S-A INTAMPLAT

Barcelona Atletico Madrid supercupa spaniei Spania Barcelona - Atletico Madrid, 21:00 | Messi vs. Joao Felix, pentru un loc in finala Supercupei Spaniei! Madrilenii nu i-au mai batut pe catalani din 2016 | ECHIPELE PROBABILE
Data publicarii: Joi 09 Ianuarie 2020, 20:54
Data actualizarii: Joi 09 Ianuarie 2020, 22:55

Barcelona o infrunta pe Atletico Madrid in a doua semifinala a Supercupei Spaniei.

Din articol

Barcelona - Atletico Madrid 2-3

Min 86. GOOOOOOOOOOOOOL ATLETICO MADRID! Correa primeste o pasa foarte buna de la Morata si scapa singur cu portarul! Argentinianul finalizeaza si Atletico conduce cu 3-2!

• Barcelona - Atletico Madrid, 21:00 | Messi vs. Joao Felix, pentru un loc in finala Supercupei Spaniei! Madrilenii nu i-au mai batut pe catalani din 2016 | ECHIPELE PROBABILE

Min 81. GOOOOOOOOOOOOL ATLETICO MADRID! Morata restabileste egalitatea din penalty!

Min 62. GOOOOOOLL BARCELONA! Griezmann marcheaza dupa o respingere slaba a lui Oblak!

Min 51. GOOOOOOOOLL BARCELONA! Messi restabileste egalitatea cu un sut de la marginea careului!

Min 46. GOOOOOOOOOOOLLL ATLETICO MADRID! Koke marcheaza la prima actiune a reprizei secunde. Mijlocasul doar ce fusese trimis in teren si a reusit sa deschida scorul dupa o pasa a lui Correa in interiorul careului!

Min 1. A inceput partida!

UPDATE: Echipele de start:

Castigatoarea semifinalei din aceasta seara o va intalni in finala pe Real Madrid. Barcelona nu a mai fost invinsa de 12 meciuri in toate competitiile. Ultima echipa care s-a impus in fata catalanilor a fost Levante, in luna noiembrie din 2019. In ultimele 5 meciuri, Barcelona are 2 victorii si 3 egaluri.

De partea cealalta, Atletico Madrid are 4 victorii si un egal in ultimele 5 partide disputate.

Catalanii sunt in fruntea clasamentului din La Liga, la egalitate de puncte cu Real Madrid (40 de puncte) si la 5 puncte de Atletico Madrid.