Rezultat SOC pentru Liverpool! Batuta in 4 minute de Atalanta! Klopp, inca o lovitura DURA in acest sezon

uefa champions league Atalanta Liverpool Liga Campionilor Surpriza uriasa pe Anfield! Atalanta a inscris doua goluri in 4 minute si s-a revansat dupa infrangerea umilitoare de pe teren propriu
Data publicarii: Joi 26 Noiembrie 2020, 00:02
Data actualizarii: Joi 26 Noiembrie 2020, 00:21

Liverpool a pierdut pe teren propriu cu 0-2 in fata Atalantei in etapa a 4-a a grupei D din Champions League.

Dupa ce in meciul tur de la Bergamo echipa antrenata de Jurgen Klopp le-a administrat baietilor lui Gasperini o lectie de fotbal, invingand cu 5-0, italienii si-a luat revansa in meciul de pe Anfield.

Dupa o prima repriza fara foarte multe evenimente, bergamascii au inceput foarte bine repriza secunda si au reusit sa inscrie de doua ori in 4 minute. Mai intai, Ilicic l-a invins pe Alisson in minutul 60 dupa o pasa a lui Papu Gomez. In minutul 64, Gosens a dublat avantajul echipei sale dupa un asist al lui Hateboer.

Este prima infrangere pentru echipa lui Jurgen Klopp pe Anfield in timpul regulamentar din septembrie 2018. Atunci, Liverpool pierdea cu 1-2 in fata lui Chelsea in Carabao Cup.

Mai mult decat atat, Liverpool nu a reusit sa traga niciun sut pe poarta italienilor.

In ciuda acestei infrangeri, Liverpool ramane liderul grupei D cu doua etape ramase de disputat, avand 9 puncte, doua mai multe decat Ajax si Atalanta.

Etapa viitoare Liverpool va juca impotriva danezilor de la Mydtjylland, in timp ce Ajax si Atalanta se vor duela la Amsterdam.