De ce a facut Rusescu un joc slab la revenirea in Liga 1: "Mintea nu poate colabora cu piciorul!" | Gigi Becali are explicatia

Raul Rusescu gaz metan fcsb Raul Rusescu FCSB raul rusescu revenire fcsb rusescu fcsb Superliga "Mintea nu poate colabora cu piciorul!" De ce a facut Rusescu un joc slab la revenirea in Liga 1 | Gigi Becali are explicatia
Data publicarii: Luni 13 August 2018, 12:20
Data actualizarii: Luni 13 August 2018, 12:33
Raul Rusescu a jucat primele 45 de minute in Gaz Metan - FCSB, fara reusite.

Revenirea lui Raul Rusescu in echipa ros-albastra nu a fost una imbucuratoare. Atacantul a jucat o repriza in duelul de duminica dintre FCSB si Gaz Metan Medias, insa nu a stralucit.

Gigi Becali a vorbit despre prestatia lui Rusescu si a incercat sa explice de ce jocul atacantului nu se ridica inca la asteptarile tuturor.

"Rusescu mi-a placut pentru stiinta jocului. Dar pentru ca nu a jucat de atata timp, mintea nu poate colabora cu piciorul. Nu are rapiditatea de a gandi si de a face ceva rapid cand primeste mingea. Astea le poate prinde pe masura ce va face. Vrea mintea ceva, dar nu-l asculta piciorul", a spus Gigi Becali despre revenirea lui Raul Rusescu in tricoul ros-albastru.

FCSB a invins Gaz Metan Medias in deplasare cu 3-1. Reusitele stelistilor au venit din partea lui Olimpiu Morutan ('49), Harlem Gnohere ('63) si Florinel Coman ('83). Golul gazdelor a fost marcat de Boubacar Fofana in minutul 30.