FCSB - FC Luzern 0-0! Debut cu peripetii pentru Teja: a fost salvat de Vlad, iar Matei s-a accidentat in prima repriza

Data publicarii: Joi 17 Ianuarie 2019, 18:51
Data actualizarii: Joi 17 Ianuarie 2019, 20:36

FCSB joaca in aceasta seara prima partida amicala a iernii si prima partida sub comanda lui Teja.

Min 90+1 Final de meci! Arbitrul fluiera finalul desi dictase trei minute de prelungiri.
Min 86
Coman rateaza cea mai mare ocazie a FCSB in repriza a doua! Sut slab, cu latul, direct pe directia portarului. Pozitia a fost ideala.
Min 82
O noua interventie buna a lui Vlad.
Min 72
Vlad are o doua parade spectaculoase intr-un minut. FC Luzern a avut cele mai mari ocazii ale meciului.
Min 65
Vlad intra in locul lui Balgradean. Coman revine si el in echipa.
Min 47
Teja l-a trimis pe Roman pe postul de fundas dreapta, iar pe Jakolis ca mijlocas dreapta. Exact invers fata de cum jucau in perioada lui Dica.
Min 46
Morutan si Gnohere, printre jucatorii introdusi in repriza a doua de Teja. Asa arata FCSB in repriza a doua:
Balgradean - Roman, Balasa, Filip, Stan - Stoian, Zlatinski - Jakolis, Morutan, Tanase - Gnohere

Min 46 A inceput repriza a doua!

Min 45+1 Pauza! Florentin Matei a fost inlocuit de Teja dupa o prima repriza buna! Antrenorul FCSB nu a vrut sa riste nimic din prima partida amicala.
Min 41 Florentin Matei iese accidentat dupa doar 40 de minute in tricoul FCSB. In locul sau a intrat Stoian, celalalt jucator adus de FCSB in aceasta iarna.
Min 40
Balgradean isi salveaza colegii care gresisera in aparare si i-au permis atacantului de la FC Luzern sa reia periculos cu capul din 6 metri.
Min 35
Si Nedelcu a avut nevoie de interventia echipei medicale.

• LIVE | FCSB - FC Luzern, ora 17:00! Primul meci sub comanda lui Teja: 11 -le de start trimis in teren

Min 32
Prima problema pentru Teja! Morais cere schimbarea dupa doar o jumatate de ora de joc. Fundasul FCSB a primit ingrijiri medicale si a revenit pe teren.
Min 27
Coman scapa singur pe partea stanga, dar este blocat la timp de goalkeeper-ul advers.
Min 20
Sutul lui Coman din afara careului, bine plasat, prins de portar.
Min 11
Nou-venitul Florentin Matei este "favoritul" lui Teja si al coechipierilor: "Hai, Florentin!", a strigat antrenorul in mai multe randuri spre jucatorul sau! Si Balgradean l-a luat in vizor la un corner: "Matei, asta e al tau", a incercat portarul sa-si ajute colegul sa-si ia adversarul in marcaj.
Min 10
Prima ocazie importanta a meciului le apartine celor de la FC Luzern! Sut acrobatic, din marginea careului, putin peste.
Min 1 A inceput partida!

Meciul poate fi urmarit LIVE AICI:

Mihai Teja a decis sa trimita in teren, inca din primul minut, doar unul dintre cei doi jucatori transferati pana acum. Florentin Matei e titular. Stoian e doar rezerva.

FCSB: Blagradean - Benzar, Planic, Balasa, Morais - Florentin Matei, Nedelcu, Coman - Man, Rusescu, Tanase
Rezerve: Ducan, Vlad, Filip, Gnohere, Morutan, Jakolis, Perianu, Dumitru, Stoian, Roman, Moldovan, Zlatinski, Toma, Stan, Nita