Liga 1

Inca un meci slab pentru Dinamo: alb-rosii au fost invinsi cu 2-1 de Krasnodar! "Cainii" nu au castigat niciun meci in cantonamentul din Spania

Dinamo paraseste cantonamentul din Spania fara victorie, dupa ce au pierdut si ultimul meci, in fata rusilor de la Krasnodar.

Data publicarii: Miercuri 22 Ianuarie 2020, 19:51
Data actualizarii: Miercuri 22 Ianuarie 2020, 19:53

Krasnodar este ocupanta locului secund din campionatul Rusiei, la 10 puncte in spatele liderului Zenit. Dinamo a intrat in avantaj la vestiare, dupa ce Mrzljak a dat singurul gol al primei reprize in minutul 37.

Nikita Sergheev a restabilit egalitatea in minutul 57, iar in minutul 62, Ari i-a adus pe Krasnodar in avantaj, dupa mai multe greseli in defensiva dinamovistilor.

Dinamo termina pregatirea de iarna fara nicio victorie, dupa ce a pierdut cu Dresda (1-0) si a remizat cu Bochum si Osijek, ambele partide terminandu-se cu scorul de 1-1.

In prima etapa a Ligii 1 din 2020, Dinamo o va intalni pe Astra.