Grupe De la 5 in sus! PSG, Tottenham si City si-au SPULBERAT adversarele, Juventus a tremurat cu Lokomotiv, Real l-a batut pe Andone! AICI TOT ce s-a intamplat in Champions League
Live Blog
LIGA CAMPIONILOR
Data publicarii: Marti 22 Octombrie 2019, 21:45
Data actualizarii: Marti 22 Octombrie 2019, 23:57

Urmarim si comentam impreuna meciurile din UEFA Champios League pe www.sport.ro si pe Facebook Sport.ro.

22:16 22 Oct

NEBUNIE LA ISTANBUL! Florin Andone are doua ocazii URIASE in doar 60 de secunde. Atacantul roman a amenintat poarta lui Courtois de doua ori in doar un minut.

22:12 22 Oct
GOOOOOL PSG! Icardi deschide scorul in starul meciului si o duce pe campioana Frantei in avantaj

21:36 22 Oct
GOOOOOL ATLETICO MADRID! Alvaro Morata inscrie in minutul 78 cu o lovitura de cap dupa o centrare a lui Rodri

21:30 22 Oct

GOOOOOL SAHTIOR! Dodo restabileste egalitatea in minutul 76 cu un sut din careu

21:18 22 Oct
GOOOOOOL DINAMO ZAGREB! Orsic puncteaza din penalty in minutul 60 si preia conducerea in meciul cu Sahtior

21:11 22 Oct
GALATASARAY - REAL MADRID, LIVE 21:45

Florin Andone va incepe ca titular in aceasta seara in atacul celor de la Galatasaray, dupa ce in ultima partida din campionat a reusit o dubla pentru campioana Turciei.

De partea cealalta Real Madrid este obligata sa castige pentru a mai avea vreo sansa la calificarea in optimile competitiei. Zidane o va ataca pe Galata cu Benzema, Rodygo si Eden Hazard

21:07 22 Oct

OLYMPIAKOS - BAYERN MUNCHEN, LIVE 21:45

In deplasarea precedenta din Champions League, Bayern Munchen a surclasat-o pe Tottenham cu scorul de 7-2, iar trupa pregatita de Nico Kovac este pregatita de o noua victima. In atacul bavarezilor se afla Lewandowski, Coutinho, Muller si Gnabry.

21:03 22 Oct
CLUB BRUGGE - PSG, LIVE 21:45

Se intalnesc primele doua clasate din grupa A, iar in cazul unei victorii PSG va fi calificata in optimi si matematic. Tuchel a decis sa inceapa in atac cu Di Maria, Icardi si Choupo Moting.

20:59 22 Oct
TOTTENHAM - STEAUA ROSIE BELGRAD, LIVE 21:45

Tottenham e obligata sa castige in aceasta seara pentru a pastra sanse calificarea in optimile Champions League. Mauricio Pochettino a decis sa trimita artileria grea in teren si o ataca pe Steaua Rosie cu Son, Alli si Harry Kane.

20:56 22 Oct
JUVENTUS - LOKOMOTIV MOSCOVA, LIVE 21:45

Sarri o ataca in aceasta seara pe Lokomotiv Moscova cu Cristiano Ronaldo si Dybala

20:52 22 Oct
MANCHESTER CITY - ATALANTA, LIVE 21:45

Guardiola ataca in aceasta seara cu Foden, Mahrez, Aguero si Sterling

20:23 22 Oct
GOOOOOOL DINAMO ZAGREB!  Dani Olmo restabileste egalitatea in minutul 25 cu un sut din careu dupa o centrare perfecta a lui Orsic

20:14 22 Oct
GOOOOOOOL SAHTIOR! Konoplyanka deschide scorul in minutul 17 cu un sut din careu

Florin Andone este dat titular in Galatasaray - Real Madrid

Conform celor de la AS, Falcao nu a putut fi recuperat si Florin Andone va fi titular in meciul din aceasta seara. Falcao nu s-a antrenat de aproape trei saptamani din cauza unei accidentari si Fatith Termin se va baza pe atacantul roman. Staff-ul turcilor a incercat sa forteze recuperarea lui Falcao pentru meciul din Liga, dar eforturile nu au avut succes. Andone a facut un meci foarte bun in ultima etapa din campionat si a reusit o dubla. Pentru Florin Andone a fost primul meci ca titular si primele goluri marcate la Galatasaray. In aceasta seara, romanul va avea o misiune mult mai dificila si o va intalni pe Real Madrid. Florin Andone se va intalni din nou cu Sergio Ramos, stalpul din defensiva echipei antrenate de Zinedine Zidane.
"Ii respect foarte mult, dar noi credem ca putem sa ii invingem sau cel putin sa nu pierdem. Jucam la noi acasa, cu suporterii nostri. Ce avem de pierdut?", spunea Andone pentru AS.
11:25 22 Oct