VIDEO Înfrângere pentru Cosmin Contra și Nicolae Stanciu în Arabia Saudită! Ce loc ocupă echipa românilor

Cosmin Contra Damac Nicolae Stanciu Fotbal intern Cosmin Contra
Data publicarii: Vineri 26 Aprilie 2024, 21:26
Data actualizarii: Vineri 26 Aprilie 2024, 21:26

Damac, echipa pregătită de românul Cosmin Contra, a suferit o înfrângere la limită în fața lui Al-Taawon, scor 0-1.

În meciul de pe terenul lui Damac, internaționarul român Nicolae Stanciu (30 de ani) a fost integralist, însă nu a reușit să facă diferența în favoarea echipei sale.

Mijlocașul aflat pe lista selecționerului Edward Iordănescu a ieșit în evidență doar prin cartonașul galben încasat în minutul 47 al meciului.

Gol norocos reușit de Al-Taawon

Singurul gol al meciului a fost marcat de Joao Pedro din pasa lui Mohammed Al Kuwaykibi, în minutul 89 al meciului.

Damac are o singură victorie în ultimele cinci etape din campionatul Arabiei Saudite și ocupă locul opt în clasament.

Etapa următoare, Damac va juca în deplasare, pe terenul lui Al Ahli, joi, de la ora 21:00.