Messi, ținta glumelor după meciul cu Lille! Momentul sesizat de fani care a devenit viral

Leo Messi Ligue 1 Lille Paris Saint-Germain Franta Messi, în meciul cu Lille
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Luni 01 Noiembrie 2021, 18:23
Data actualizarii: Luni 01 Noiembrie 2021, 18:27

Paris Saint-Germain a câștigat derby-ul cu Lille, 2-1.

Echipa lui Mauricio Pochettino s-a impus cu 2-1, după ce a fost condusă din minutul 31, în urma golului înscris de David. Marquinhos și Di Maria au înscris golurile pentru PSG.

Leo Messi a fost titular, însă a fost schimbat la pauză de antrenor, după ce a acuzat dureri musculare pe parcursul jocului. Messi a avut probleme și la antrenamentele premergătoare meciului, după cum a dezvăluit chiar tehnicianul, însă tot a fost trimis în teren.

Leo Messi, viral cu o fază surprinsă de fani

Superstarul argentinian nu a reușit să se adapteze încă la gruparea din capitala Franței, iar prestațiile sale au fost criticate cu duritate. Messi nu a reușit să înscrie niciun gol în campionat până acum, deși este jucătorul din Ligue 1 cu cele mai multe șuturi pe poartă, fără gol marcat însă.

În meciul cu Lille, fanii lui PSG au observat un moment care le-a atras atenția, Messi devenind ținta glumelor pe rețelele de socializare. Fotbalistul a fost surprins într-o fază de atac a echipei sale, desfășurată în banda stângă cu Neymar și Di Maria, în timp ce stătea pe loc și a rămas 'blocat' în aceeași poziție pentru 20 de secunde.

Clipul a stârnit numeroase reacții negative din partea internauților, acuzându-l pe Messi de indolență. Câțiva dintre ei, însă, au sărit în apărarea lui, punctând că este un lucru pe care argentinianul îl face în fiecare meci, pentru a putea face o analiză mai clară a jocului.