Lovitura monstruoasa pentru seicii miliardari! PSG a avut 2-0 dupa golurile lui Mbappe, dar Monaco a DISTRUS-O dupa pauza

Paris Saint-Germain AS Monaco Ligue 1 Franta Au SOCAT campioana Frantei intr-un meci de INFARCT cu doua goluri anulate de VAR! Monaco a revenit de la 2-0 cu PSG! Cat s-a terminat
Data publicarii: Sambata 21 Noiembrie 2020, 00:11
Data actualizarii: Sambata 21 Noiembrie 2020, 00:31

Paris Saint-Germain s-a deplasat la Monaco pentru meciul din etapa cu numarul 11 din Ligue 1.

Campioana Frantei a inceput perfect meciul, prin golul lui Mbappe din pasa lui Di Maria. Tot el a facut dubla in minutul 37, din penalty, iar cu cele doua reusite a urcat pe locul 5 in clasamentul celor mai buni marcatori din toate timpurile pentru PSG.

Pana la pauza, parizienii au mai inscris de doua ori prin Kean si Mbappe, insa ambele au fost anulate cu ajutorul VAR pe motiv de ofsaid.

Volland a inscris pentru Monaco in minutul 52, iar 13 minute mai tarziu a facut dubla din pasa lui Fabregas, restabilind egalitatea. Acelasi Fabregas a inscris golul victoriei pentru Monaco, din penalty, dupa ce Diallo a fost eliminat.

Cu victoria de vineri seara, Monaco s-a apropiat la 4 puncte de PSG in clasament.