"Am jucat impotriva unui adversar mult mai bun, dar ne-am descurcat bine!" Antrenorul de la Borac Banja Luka, resemnat dupa infrangere

Borac Banja Luka cfr CFR Cluj Champions League preliminarii Fotbal intern "Am jucat impotriva unui adversar mult mai bun, dar ne-am descurcat bine!" Antrenorul de la Borac Banja Luka, resemnat dupa infrangere
Alecu Mihai
Data publicarii: Miercuri 14 Iulie 2021, 00:31
Data actualizarii: Miercuri 14 Iulie 2021, 00:35

CFR a trecut de Borac si va juca in turul 2 cu Lincoln.

CFR Cluj a reusit sa se califice in turul 2, dupa ce a reusit sa se impuna cu 4-3 la general in fata celor de la Borac Banja Luka, insa returul a fost unul foarte dificil pentru campioana Romaniei. Bosniacii au reusit sa marcheze de doua ori in repriza secunda si au trimis partida in prelungiri, unde Chipciu a marcat in ultimele minute si a adus calificarea CFR-ului, dar si nemultumirea antrenorului advers.

"Am jucat impotriva unui adversar mult mai bun, dar ne-am descurcat bine. Regret primul meci cu CFR, jucat la Cluj. Asa a fost sa fie, am facut o imagine buna fotbalului din Bosnia si Hertegovina, iar publicul ne-a sustinut din primul minut. Nu ne-am calificat, dar vom lupta, avem campionatul, avem Conference League.

Poate ca e o reactie la cald, dar cred ca a fost un aut inaintea golului marcat de ei. A fost un moment decisiv acolo. CFR are o echipa buna. Noi ne-am dat viata pe teren si vom invata multe din aceste jocuri", a declarat Maksimovic, potrivit sportsport.ba.