CFR Cluj Borac Banja Luka preliminarii Champions League Liga Campionilor A fost nebunie totala in Bosnia si Hertegovina! Chipciu, eroul campioanei Romaniei, dupa o executie de vis in minutele de prelungire. Aici ai cele mai tari fazi ale meciului Borac 2-1 CFR Cluj
Data publicarii: Marti 13 Iulie 2021, 20:16
Data actualizarii: Miercuri 14 Iulie 2021, 00:59

CFR Cluj a pierdut meciul cu Borac, 1-2, dar s-a calificat in turul doi preliminar al Champions League gratie victoriei din tur: 3-1.

Borac Banja Luka 2-1 CFR Cluj

• Borac Banja Luka - CFR Cluj, LIVE de la 21:00 | Campioana Romaniei se lupta pentru un loc in al doilea tur al preliminariilor Champions League

FINAL

Min. 118: GOOOOOL CFR Cluj! Chipciu prinde o executie de vis si marcheaza golul care ar putea s-o trimita pe CFR Cluj in turul doi preliminar al Champions League

Min. 112: Ocazie mare pentru CFR Cluj! Mario Camora trimite o "ghiulea" spre poarta gazdelor, insa mingea izbeste bara

Min. 105: Start in repriza secunda a prelungirilor! Ultima sansa pentru campioana Romaniei sa nu ajunga la loteria loviturilor de departajare

PAUZA

Min. 94: Deac primeste in fata careului de 16 metri, preia, apoi suteaza spre poarta gazdelor, insa portarul Cetkovic respinge in corner

Min. 91: Start in prima repriza a prelungirilor!

FINAL - URMEAZA PRELUNGIRILE

Min. 87: Ocazie mare pentru CFR Cluj! Deac paseaza in dreapta, la Chipciu, care trimite in centru, iar de acolo,  Bouhenna, complet liber, trimite peste poarta

Min. 64: GOOOOOL Borac! Zakaric arunca mingea in fata portii. Vusurovic recentreaza pana la Moraitis, care  trimite cu capul de sub bara

Min. 60: GOOOOOL Borac! Vranjes marcheaza spectaculos cu capul, la capatul unei faze care nu anunta nimic. Cosic centreaza mai mult la intamplare, insa Vranjes se lupta pentru minge, ii ia fata fundasului campioanei Romaniei si trimite imparabil cu capul

Min. 56: GOL anulat pentru CFR Cluj! Costache reuseste sa trimita mingea in poarta dupa o faza superba creata de ardeleni, insa arbitrul de margine semnaleaza pozitie afara din joc

Min. 46: Omrani ii paseaza excelent lui Paun, care avanseaza spre careul de 16 metri al gazdelor si suteaza in forta, insa mingea trece peste poarta lui Cetkovic

Min. 46: Start in repriza secunda!

PAUZA

Min. 41: Lovitura libera pentru CFR Cluj! Paun a sutat in forta insa portarul lui Borac a respins balonul

Min. 24: Cei de la Borac isi arata "coltii"! Vojnovic isi incearca norocul cu un sut de la distanta, dupa o actiune personala, insa mingea trece pe langa poarta

Min. 17: Ocazie importanta pentru CFR Cluj! Camora avanseaza in flancul stang si centreaza in fata portii. Costache se intinde dupa minge insa nu reuseste sa o atinga, iar balonul se scurge pe langa poarta celor de la Borac

Min. 12: GOL Anulat pentru CFR Cluj! Costache a fost servit in fata portii, insa se afla in pozitie afara din joc

Min. 1: A inceput partida!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ECHIPELE DE START

Borac Banja Luka: Cetkovic - Dujakovic, Milojevic, Jovanovic, Cosic - Vojinovic, Begic - Coric, Vranjes, Zakaric - Moraitis; Antrenor: Marko Maksimovic

CFR Cluj: Arlauskis - Cestor, Bouhenna, Camora - Manea, Deac, Rodriguez, Sigurjonsson, Costache - Omrani, Paun; Antrenor: Marius Sumudica.

08:30 CFR Cluj s-a impus in meciul tur cu 3-1, iar acum se deplaseaza pe terenul campioanei Bosniei pentru a-si asigura prezenta in al doilea tur al preliminariilor Champions League. Campioana Romaniei porneste meciul din postura de favorita datorita victoriei din Gruia.

In meciul tur, Omrani, Deac si Sigurjonsson au inscris pentru echipa lui Marius Sumudica, in timp ce singurul gol al bosniacilor a fost inscris de Panagiotis Moraitis.

Ardelenii vin dupa ce au pierdut in finala Supercupei Romaniei cu Craiova, la loviturile de departajare, in timp ce adversarii nu au disputat niciun meci oficial in aceasta perioada, campionatul urmand sa inceapa in acest weekend.

In al doilea tur al preliminariilor, castigatoarea meciului se va duela cu castigatoarea dintre Fola, echipa din Luxemburg, si Lincoln, campioana din Gibraltar. In meciul tur, cele doua au remizat, 2-2.

Echipele probabile:

Borac Banja Luka: Lakic - Coric, Milojevic, Cosic, Subic - Vojinovic, Meleg - Zakaric, Vranjes, Ziljkic - Moraitis
CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Bouhenna, Cestor, Camora - Sigurjonsson, Rodriguez - Costache, Deac, Paun - Omrani