VIDEO Mauro Icardi show! Gol magnific și pasă de gol în derby-ul Fenerbahce - Galatasaray și argentinianul e coșmarul marilor rivale

Mauro Icardi Besiktas Fenerbahce Galatasaray Istanbul Basaksehir Fotbal extern
Data publicarii: Luni 09 Ianuarie 2023, 10:02
Data actualizarii: Luni 09 Ianuarie 2023, 10:02

Galata s-a impus clar, cu 3-0, și se menține pe primul loc în clasamentul din Turcia.

Marele derby al Turciei de duminică seara, Fenerbahce - Galatasaray, s-a încheiat 0-3, MVP-ul partidei fiind Mauro Icardi.

Atacantul argentinian a intrat pe teren abia în minutul 76 (la 0-1, gol Sergio Oliveira '32) și, după doar două minute, a dat assist-ul pentru 2-0 (Muhammed Akturkoglu).

Mauro Icardi, coșmarul marilor rivale Beșiktaș, Istanbul BB și Fener

În minutul 90+11, Icardi a stabilit scorul final printr-o execuție magnifică: 3-0 pentru Galatasaray, care are acum 39 de puncte, cu patru mai multe decât marea rivală Fenerbahce, după 17 etape jucate în Super Lig.

Mauro Icardi a ajuns la 5 goluri înscrise în 7 meciuri pentru Galata, 4 dintre reușite venind în derby-urile din ultimele trei etape în care a jucat argentinianul: 2-1 cu Beșiktaș, 7-0 cu Istanbul Bașakșehir (locul 3) și, acum, 3-0 cu Fenerbahce.