Joao Felix a făcut anunțul înainte de El Clasico după ce a ieșit de pe teren accidentat

Joao Felix El Clasico fc barcelona Fotbal extern Joao Felix
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Joi 26 Octombrie 2023, 09:06
Data actualizarii: Joi 26 Octombrie 2023, 09:12

FC Barcelona s-a impus în duelul cu Shakhtar Donetsk din runda a treia a grupelor UEFA Champions League, scor 2-1.

Catalanii au câștigat meciul de pe teren propriu din Champions League și se află pe primul loc în grupă cu 3 victorii în 3 meciuri, în ciuda lotului subțire al lui Xavi Hernandez pentru partida de miercuri seară. Ferran Torres a marcat în minutul 28, iar Fermin Lopez a dublat avantajul, opt minute mai târziu, în timp ce pentru oaspeți a înscris Sudakov.

Fanii Barcelonei au „tremurat” însă în minutul 75, când Joao Felix a ieșit accidentat de pe teren, asta în contextul în care portughezul a avut un start extrem de bun în tricoul blaugrana, iar în weekend se joacă El Clasico. Xavi nu a putut conta pentru meciul de miercuri pe nume importante precum Lewandowski, Pedri, De Jong, Raphinha sau Sergi Roberto.

• Joao Felix

Ce a spus Joao Felix după ce a ieșit accidentat

Ieșirea lui Felix a stârnit îngrijorare în rândul fanilor, care se temeau că ar putea rata și el duelul cu Real Madrid. Portughezul a postat un mesaj pe rețelele sociale în care îi asigura pe suporteri că este în regulă.

„Sunt bine! A fost doar o lovitură! Acum urmează să ne recuperăm și să pregătim următorul meci”, a scris Joao Felix pe Instagram.