HAJDUK - FCSB 0-0 | "Speram sa se schimbe gazonul pe National Arena pana la retur" Ce spune Balgradean, salvatorul stelistilor la Split, despre sansele de calificare

FCSB a remizat cu Hajduk Split in deplasare, in partida din turul al treilea preliminar al Europa League.

Dupa meci, Balgradean, portarul celor de la FCSB, care a salvat echipa sa la cele doua ocazii mari ale croatilor venite in minutele de prelungire ale partidei, a vorbit despre evolutia echipei sale la Split si despre sansele de calificare ale stelistilor in play-off.

"Nu sunt erou, mi-am facut datoria. Toti baietii au muncit exemplar in aceasta seara. E important ca nu am luat gol aici, trebuie sa marcam la Bucuresti.

Sansele sunt 50-50 dupa parerea mea. Au o echipa buna, cu talie, care ne-a pus probleme putin la faze fixe. Inca o data, o spun, cred ca e echitabil acest 0-0", a spus Balgradean.

Portarul FCSB-ului a vorbit si despre starea dezastruoasa a gazonului din Croatia, comparand-o cu cea a celui de pe National Arena.

"Intr-adevar, nu a fost cel mai bun teren. Si la Bucuresti este un teren foarte rau pe National Arena. Speram ca pana la returul cu Hajduk sa se schimbe gazonul, daca se poate", a spus Balgradean.

Despre cartonasul galben pentru trageri de timp: "Nu am tras de timp, vorbisem cu Bizonul sa mearga mai in lateral si nu am degajat cum si-a dorit arbitrul. A venit repede si mi-a dat galben".

Despre faptul ca primul sut pe poarta al stelistilor a venit abia in minutul 90+4: "Da, intr-adevar, primul sut pe poarta a venit abia in minutul 90. Sunt partide si partide, in care ar trebui sa ne multumim cu 0-0".

LA MARUTA
Dr. Mihail, despre dieta pe bază de grupă sanguină
"Toți doctorii spun că acest lucru este un mit!"

18:12
LA MARUTA
Cristina Joia și Laura Boghiu secrete din culisele, "Visuri la cheie"
Satisfacția noastră crește în momentul în care îi vedem pe oameni că se bucură atunci când este gata casa

13:14
LA MARUTA
Roxana Vancea, musculoasă și periculoasă
"Cel mai mult am avut 59 de kilograme"

15:39
LA MARUTA
Chef Petrescu și-a îndeplinit un vis. Experiența de vis pe care a avut-o în Bucovina
"Aventurile noastre culinare nu se orpesc aici"