Asta este cea mai nebuna finala! Villarreal, noua campioana din Europa League dupa ce au inscris toti jucatorii la departajare! De Gea a ratat decisiv

Europa League Manchester United Villarreal Europa League
Live Blog
Europa League
Data publicarii: Miercuri 26 Mai 2021, 21:20
Data actualizarii: Joi 27 Mai 2021, 16:30

Urmarim si comentam impreuna meciul dintre Villarreal si Manchester United pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

00:55 27 May

VILLARREAL ESTE CASTIGATOAREA EUROPA LEAGUE in sezonul 2020/21!!!

Gerard Moreno, Raba, Alcacer, Alberto Moreno, Parejo, Gomez, Albiol, Coquelin, Gaspar, Pau Torres si Rulli au inscris pentru Villarreal la loviturile de departajare.

De cealalta parte, marcatorii de la punctul cu var au fost Juan Mata, Telles, Bruno Fernandes, Rashford, Cavani, Fred, James, Shaw, Tuanzebe si Lindelof. De Gea a ratat penalty-ul decisiv, iar trofeul a ajuns in premiera la Villarreal!

00:33 27 May

Villarreal si Manchester United sunt la egalitate, 1-1, dupa 120 de minute, iar castigatoarea trofeului Europa League se va decide dupa loviturile de la 11 metri! :D

00:13 27 May

Villarreal a dominat prima repriza a prelungirilor! Ocazii importante pentru iberici la poarta lui De Gea.

Mai sunt 15 minute de joc pana la penalty-uri!

23:55 26 May
Finala Europa League se decide dupa prelungiri! Villarreal si Manchester United au terminat la egalitate, scor 1-1, cele 90 de minute regulamentare de joc.

Cine se va impune dupa prelungiri? :D
23:46 26 May
Marcus Rashford a trecut pe langa gol in minutul 70, cand mingea a trecut pe langa bara. Fotbalistul lui United se afla oricum in offside. Va reusi sa inscrie in aceasta seara?

23:33 26 May
Cavani e de neoprit!

23:14 26 May

VILLARREAL 1-1 MANCHESTER UNITED

Min. 55: GOOOOL MANCHESTER UNITED! Cavani a restabilit egalitatea cu un sut pe jos, din fata portii. Golul a fost validat dupa interventia VAR.

22:52 26 May
Vor reusi jucatorii lui Ole Gunnar Solskjaer sa preia conducerea pe tabela in repriza secunda? :)

22:49 26 May

Pauza la Gdansk! Villarreal intra la cabine cu avantaj pe tabela, dupa ce englezii au ratat, in prelungiri, sansa de a egala.

22:41 26 May
Gerard Moreno a intrat in istoria lui Villarreal dupa golul din finala Europa League! :D

22:30 26 May

VILLARREAL 1-0 MANCHESTER UNITED

Min. 29: GOOOOL VILLARREAL! Moreno deschide scorul dupa o lovitura libera executata de Parejo.

22:24 26 May
Ce nota merita Pogba pentru evolutiile din acest sezon? :D

22:18 26 May
Primul sfert de ora al finalei a fost echilibrat. Cine va reusi sa deschida scorul?

21:59 26 May
A inceput finala Europa League! Cine castiga trofeul? :D

21:22 26 May
VILLARREAL - MANCHESTER UNITED

Echipele de start:

20:11 26 May

Unde va ajunge trofeul Europa League? :)

19:30 26 May

Bastian Schweinsteiger le-a transmis un mesaj fostilor sai colegi inainte de finala Europa League:

17:43 26 May

Manchester United a facut ultimele pregatiri pentru super-duelul cu Villarreal!

15:17 26 May

Pe cine sustii in aceasta seara? :D

13:00 26 May

Duel tare in finala Europa League! Unai Emery, antrenorul care a cucerit de trei ori trofeul alaturi de Sevilla, vrea sa isi treaca in cont a patra cupa, in timp ce Ole Gunnar Solskjaer, ar fi la primul astfel de trofeu in cazul unei victorii.

Villarreal nu are niciun trofeu european, iar o victorie ar fi imensa pentru istoria clubului. Echipa lui Emery vine dupa infrangerea cu Real Madrid din ultima etapa din La Liga, iar in semifinalele Europa League a reusit sa elimine tot un club englez, pe Arsenal.

De cealalta parte, United vine dupa o victorie in ultima etapa cu Wolves, iar in semifinalele competitiei a reusit sa o elimine pe Roma, cu 8-5 la general.

Cele doua echipe s-au mai intalnit de patru ori, in Champions League de fiecare data, iar toate partidele s-au incheiat 0-0.

• Finala Europa League: Villarreal - Manchester United, LIVE de la 22:00 | Emery, aproape de al patrulea trofeu din competitia preferata! Villarreal poate cuceri prima cupa europeana