ALASHKERT - FCSB 0-3 | FCSB S-A DEZLANTUIT in repriza a doua! Cea mai clara victorie din Europa | VIDEO

Data publicarii: Joi 25 Iulie 2019, 19:56
Data actualizarii: Joi 25 Iulie 2019, 22:00

Alashkert - FCSB, prima mansa a dublei din turul 2 preliminar al UEL, se vede diseara la ProTV, de la 20:00

ALASHKERT - FCSB

Min 90 Final de meci! Cea mai clara victorie a FCSB in acest sezon european!
Min 82 GOL FCSB! Coman marcheaza si el! Executie fabuloasa a mijlocasului FCSB!

• ALASHKERT - FCSB LIVE 20:00 LA PRO TV | Al treilea fundas stanga incercat Bogdan Andone in tot atatea meciuri! Pe cine va folosi in flanc impotriva armenilor

Min 68 GOL FCSB! Cristea, reluarea spectaculoasa cu capul dupa o lovitura libera executata impecabil de Vina!

Min 67
Ocazie uriasa a celor de la Alashkert! Mingea trece milimetric pe langa!

Min 60 GOL FCSB! Tanase deschide scorul dupa o mare greseala a portarului lui Alashkert!

Min 58
Inca o mare ocazie a gazdelor! Sut pe langa!
Min 53
Cea mai mare ocazie a FCSB! Sutul lui Planic sterge bara coltului lung!

Min 49
Sutul lui Vina, pe centrul portii, prins de portarul lui Alashkert!
Min 46 A inceput repriza a doua! Hora este schimbat la pauza! Oaida intra in locul sau!

Min 45 Final de prima repriza!
Min 39
Sekulic, sut aproape perfect spre vinclu! Interventia lui Vlad este insa perfecta! Portarul FCSB scoate din nou din vinclu!

Min 32
Reluarea lui Cristea trece pe langa! Fundasii lui Alashkert reusesc sa intervina in ultimul moment!

Min 14
Sutul lui Nenadovic este respins cu greu de sub transversala de Vlad!

Min 13
Prima mare ocazie a meciului le apartine armenilor! Sutul deviat al lui Grigoryan trece putin pe langa!
Min 1 A inceput partida!

FCSB: Vlad - Popescu, Cristea, Planici, Filip - Nedelcu, Vina, Tanase - Man, Hora, Coman

Alashkert: Cancarevic - Daghbashyan, Mkoyan, Ishkhanyan, Voskanyan - Grigoryan - Nenadovic, Sekulic, Coelho Andrade - Tankov

FCSB joaca impotriva armenilor de la Alashkert pentru calificarea in turul 3 preliminar al UEFA Europa League. Ei au trecut in primul tur de moldovenii de la Milsami Orhei. FCSB vine dupa un meci nu prea stralucit in campionat, formatia lui Bogdan Andone remizand doar 0-0 impotriva lui Sepsi OSK.

Al treilea fundas stanga in trei meciuri

Pentru meciul cu Alashkert, Bogdan Andone are o cateva probleme de efectiv. Acesta nu are un fundas stanga apt si va fi nevoit sa apeleze la o noua improvizatie. Acesta va folosi un mijlocas in flancul stang al apararii.

Dupa ce i-a folosit pe Mihai Roman (accidentat) si Mihai Balasa pe post de fundasi stanga, antrenorul FCSB-ului va miza pe Lucian Filip, revenit dupa o suspendare. Filip a fost suspendat la returul cu Milsami Orhei dupa ce a luat rosu in partida tur.

"Eu joc oriunde e nevoie", a spus Lucian Filip inaintea partidei contra armenilor.