VIDEO REZUMATE | Lazio, eliminata dupa un meci de cosmar: 0-3 cu Leverkusen! United a zdrobit-o pe Brugge, 7-1 la general! Partizan, eliminata! CUM ARATA URNELE PENTRU GRUPE

Data actualizarii: Joi 27 August 2015, 00:41

Manchester United, Leverkusen, TSKA Moscova, Astana si BATE Borisov s-au calificat in grupele UEFA Champions League | Astana este prima echipa din Kazahstan care joaca in Liga | TSKA a revenit miraculos, cu trei goluri marcate in poarta lui Sporting in repriza secunda.

23:59 26 Aug

Urnele pentru tragerea la sorti a grupelor, care are loc maine, la 18:45.

Partizan  2 - 1  BATE Borisov

Toate rezumatele sunt la Sport.ro, ora 23:50.

Astana este prima echipa din Kazahstan calificata in grupele Champions League.

BATE nu bate, dar merge in Liga! Partizan a castigat cu un gol marcat in minutul 90+4, dar n-a fost de ajuns. BATE s-a calificat gratie golului marcat in deplasare.

Manchester United a zdrobit-o pe Brugge. A fost seara lui Rooney, care a reusit primul hattrick dupa patru ani.

Lazio a castigat meciul tur, dar a avut parte de un adevarat cosmar in Germania. Cu Radu Stefan titular, Lazio a fost zdrobita de Leverkusen, scor 3-0.

TSKA Moscova a revenit formidabil, dupa ce la pauza era condusa cu 1-0 (3-1 la general). A marcat trei goluri in repriza secunda si s-a calificat dramatic in Champions League.

Toate echipele eliminate in aceasta seara sunt calificate automat in grupele Europa League.

23:31 26 Aug

Min 85 - TSKA 3-1 Sporting | Fantastic! Musa inscrie si TSKA este calificata la acest scor. Repriza de vis pentru rusi, care la pauza erau condusi cu 1-0.

S-a inscris si la Nicosia! Astana a marcat golul egalizator prin Nemanja Maksimovici, este 1-1. Poate fi golul calificarii, este 2-1 pentru Astana la general.

23:28 26 Aug

Min 81 - Gol anulat Sporting! Slimani reia cu capul in plasa, dar golul este anulat pentru ca mingea a fost centrata prin spatele portii. Bucuria nebuna a portughezilor se opreste brusc dupa doua secunde.

Este 2-1 pentru TSKA, 3-3 la general.

23:19 26 Aug

Min 74 - Partizan 1-1 BATE | Nemanja Petrovici egaleaza, sarbii mai au nevoie de doua goluri pentru o calificare miraculoasa in grupele Ligii.

23:17 26 Aug

Min 72 - CSKA Moscova 2-1 Sporting | Rasturnare spectaculoasa de scor in Rusia. Doumbia face dubla, iar meciul merge in prelungiri la acest scor.

23:10 26 Aug

Min 63 - Brugge 0-4 Man United | Belgienii sunt zdrobiti pe teren propriu, la o saptamana dupa meciul bun facut pe Old Trafford. Ander Herrera a punctat, este 7-1 la general pentru United.

S-a marcat si la Nicosia, APOEL o conduce pe Astana cu 1-0, dupa golul marcat de Semir Stilic. Este 1-1 la general, la acest scor se merge in prelungiri.

23:01 26 Aug

Min 57 - Brugge 0-3 Man United | E seara lui Wayne Rooney! Capitanul lui United face hattrick-ul in meciul cu Brugge.

Este primul hattrick reusit de Rooney in ultimii patru ani.

22:54 26 Aug

Min 50 - Leverkusen 2-0 Lazio, Brugge 0-2 Man United, TSKA 1-1 Sporting | S-a marcat pe trei stadioane in primele cinci minute din repriza secunda.

Mehmedi a facut 2-0 pentru Leverkusen in meciul cu Lazio si la acest scor nemtii merg in grupe.

Rooney a reusit dubla la capatul unei faze superbe plecate din piciorul lui Memphis. Este 5-1 pentru United la general.

TSKA spera in continuare - Doumbia a egalat in mintul 49, Sporting conduce cu 3-2 la general. Rusii mai au nevoie de un gol pentru prelungiri.

22:26 26 Aug

Min 40 - Bayer Leverkusen 1-0 Lazio | Bayer deschide scorul prin Calhanoglu, iar la acest scor se merge in prelungiri.

S-a marcat si la Moscova! Sporting Lisabona o conduce pe TSKA cu 1-0, dupa golul inscris de Gutierrez, 3-1 la general.

22:13 26 Aug

Min 25 - Partizan 0-1 BATE | Igor Stasevici deschide scorul la Belgrad si sarbii sunt tot mai departe de grupele Ligii. Este 2-0 la general in favoarea bielorusilor.

22:07 26 Aug

Min 20 - Brugge 0-1 Man United | Primul gol al serii este marcat de Wayne Rooney din pasa genialului Memphis Depay. Manchester United o conduce pe Brugge cu 1-0 in deplasare si cu 4-1 la general.

22:03 26 Aug

Brugge a inceput in forta meciul cu United si a irosit o sansa buna inca din mintul 5. Belgienii au nevoie de un adevarat miracol pentru calificarea in grupe.

21:29 26 Aug

Leverkusen - Lazio (in tur 0-1)

Partizan - BATE (in tur 0-1)

CSKA Moskova - Sporting Lisabona (in tur 1-2)

Brugge - Manchester United (in tur 1-3)

APOEL - Astana (0-1)

17:37 26 Aug

Adidas tocmai a prezentat mingea cu care se joaca finala Champions League in acest sezon.

09:55 26 Aug