ACS Poli 2-3 Iasi! Craiova 2-0 Petrolul! Revenire senzationala a Iasiului! Golul de EUROPA a venit in minutul 89! Craiova, OUT!

CSU Craiova Petrolul Ploiesti Superliga
Live Blog
Data publicarii: Duminica 29 Mai 2016, 16:29
Data actualizarii: Duminica 29 Mai 2016, 19:02

4 echipe aveau sanse de a prinde ultimul loc de Europa inaintea ultimei etape din play-out. CSMS Iasi a castigat la Timisoara si a obtinut in minutul 89 accesul in preliminariile EL!

6. Voluntari 29 (loc de baraj)
7. ACS Poli Timisoara 20 (retrogradeaza direct)
8. Petrolul 18 (retrogradeaza direct)

16:54 29 May
ACS POLI 2-3 CSMS IASI

min 89: GOL CSMS IASI! Piccioni trimite un sut superb, plasat, de la distanta, Smaranda e batut! Iasiul e aproape sa dea lovitura si sa mearga in Europa League.

min 82: GOL CSMS IASI! Llulaku trimite in fata portii pentru Andrei Cristea, care inscrie pentru 2-2!

min 45+2: GOL CSMS IASI! Golubovic inscrie la ultima faza a reprizei, cu capul, dupa un corner de pe partea stanga.

min 39: GOL ACS POLI! Sorescu pentru Nimely in careu, se face 2-0 pentru ACS Poli!

min 20: GOL ACS POLI! Mailat trimite un sut de la distanta, direct in vinclu. Nicio sansa pentru Grahovac!

ACS Poli: Smaranda - Sorescu, Torres, Melinte, Fridrich - Hernandez, Croitoru - Mailat, Zicu, Goga - Elek

CSMS Iasi: Grahovac - Voicu, Ciuca, Frasinescu, Tiganasu - Bosoi, Cretu, Enescu, Gheorghe - Cristea, Golubovic

16:52 29 May
FC BOTOSANI 4-0 CFR

min 87: GOL FC BOTOSANI! Popovici, 4-0! Sut din interiorul careului, CFR-ul e la pamant!

min 61: GOL FC BOTOSANI! Centrare perfecta in 7 metri pentru Hadnagy, care trimite in plasa fara sa fie jenat de nimeni.

min 30: GOL FC BOTOSANI! Minge in adancime pentru Dimitrov, pe partea dreapta, centrare perfecta in 7 metri, de unde Cabrera, lansat, il bate pe Marc cu o lovitura de cap.

min 15: GOL FC BOTOSANI! Ivanovici e lansat in jumatatea adversa, preia superb, e ajutat si de o deviere a unui adversar, apoi avanseaza si il bate pe Marc!

Botosani: Plesca - Dimitrov, Ngadeu, Miron, Musat - Bordeianu, Cucu, Cabrera - Ivanovici, Hadnagy, Huedan

CFR: Marc - Lopes, Larie, Goian, Camora - Petrucci, Muresan, Veres - Vitor Bruno, Bud, Cristian Lopez

16:50 29 May
CHIAJNA 1-1 VOLUNTARI

min 52: GOL CHIAJNA! Assist superb al lui Kone pentru Vodut, care il bate pe Balgradean din 6 metri!

min 28: GOL CHIAJNA! Odibe trimite in plasa din 10 metri, dupa o faza in care Voluntariul s-a aparat penibil.

Chiajna: Balgradean - Feussi, Mamele, Odibe, Niasse, Bucurica - Gradinaru, Obodo, M. Cristescu - Milevsky, Pena

FC Voluntari: Bornescu - Filipov, Maftei, Novakovic, Mitache - Moke, N. Grigore, Novac - Capatana, Tudorie, Vodut

16:49 29 May
CSU CRAIOVA 2-0 PETROLUL

min 36: GOL CRAIOVA! Surugiu centreaza pentru Herghelegiu, in cativa metri. Atacantul trimite in poarta si realizeaza dubla.

min 5: GOL CRAIOVA! Herghelegiu trimite in plasa din 10 metri, tare, plasat, dupa un assist al lui Mazarache.

CSU Craiova: L. Popescu - C. Petre, Popov, Iliev, Vatajelu - Mateiu, Zlatinski, Surugiu - Baluta, Mazarache, Herghelegiu

Petrolul: I. Popescu - David, Benga, R. Alexandru, Beta - Bucsa - Pacar, Astafei, Markos, Guereiro - Paolucci