Anderlecht 0-0 Standard: Razvan Marin le-a tinut piept lui Stanciu si Chipciu. Tosca a fost integralist in Betis 1-1 Barca

Florin Andone Bundesliga la liga Ligue 1 Serie A Campionate externe
Live Blog
Campionate de 5 stele
Data publicarii: Duminica 29 Ianuarie 2017, 18:40
Data actualizarii: Duminica 29 Ianuarie 2017, 23:56

Urmarim si comentam impreuna meciurile din cele mai puternice campionate ale Europei pe www.sport.ro si Facebook/Sport.ro

22:29 29 Jan

Real Madrid 3-0 Real Sociedad

Min 82 - GOOOL Real.
Morata face 3-0

Min 51 - GOOOL Real. Cristiano inscrie din pasa lui Kovacic. Cei doi au colaborat din nou foarte bine, dupa faza de la primul gol

Min 38 - GOOOL Real. Mateo Kovacic deschide scorul pentru madrileni

Echipele

18:47 29 Jan

Anderlecht 0-0 Standard Liege

Min 89 - A doua eliminare la Standard: Belfodil este trimis mai devreme la vestiare

Min 76 - Nicusor Stanciu este inlocuit de Rene Weiler

Min 68 - Anderlecht inscrie prin Nuytinck, in urma unei centrari din lovitura libera, dar golul este anulat pe motiv de ofsaid

Min 51 - Galben incasat de Nicusor Stanciu

Min 48 - Anderlecht a lovit bara pentru a treia oara in acest meci

Min 45 - Ocazie a lui Chipciu. Romanul a sutat din marginea careului, cu stangul, dar portarul lui Standard a respins spectaculos peste poarta

Min 8 - Bara Anderlecht! Adrien Trebel a sutat de la marginea careului, mingea a fost usor deviata si a lovit bara portii celor de la Standard

Min 2 - Eliminare la Standard. Mladenovic este eliminat dupa o faza controversata, dupa un fault facut asupra unui coleg de-al sau. Mladenovic a trecut pe langa Chipciu si l-a impins, iar tusierul i-a semnalizat centralului sa-i acorde cartonasul rosu

Echipele

12:31 29 Jan

Betis 1-1 Barcelona

GOOOOL!!! Barcelona recupereaza mingea la 30 de metri de poarta, iar Suarez inscrie pe langa portar!

Ce eroare! Barcelona are un gol valabil insa arbitrii nu vad ca mingea a intrat aproape un metru in poarta!

Sursa foto: Dolcesport

GOOOOOOL!!!! Alegria inscrie dupa o eroare a lui ter Stegen. Acesta a reluat din 3 metri in poarta, desi Pique a incercat sa respinga.

PAUZA: Prima repriza decenta facuta de Tosca, fara interventii spectaculoasa dar si fara greseli mari. Barcelona nu a avut prea multe sanse in primele 30 de minute insa pe final s-a apropiat periculos de poarta.

Min 1: A inceput meciul

Tosca are cota 15.0 sa inscrie in orice moment al partidei, si cota 51 sa deschida scorul!

Televiziunea spaniola nu a avut inca o poza cu Tosca pentru prezentarea grafica

Echipele de start

BETIS: Adán, Piccini, Pezzella, Mandi, Tosca, Durmisi, Petros, Rubén Pardo, Ceballos, Alegría, Rubén Castro.

BARCELONA: Ter Stegen; Aleix Vidal, Piqué, Mathieu, Digne; Denis, Rakitic, Arda; Messi, Suárez, Neymar.

18:57 28 Jan
In Anglia se joaca in acest weekend meciuri din Cupa Angliei - VEZI AICI PROGRAMUL SI REZULTATELE
18:56 28 Jan