US OPEN 2019 | Sorana Cirstea - Bolsova Zadoinov 3-6, 6-4, 6-2! Cirstea poate juca impotriva lui Halep in urmatorul tur

US Open Ana Bogdan Marius Copil Simona Halep Sorana Cirstea Tenis US OPEN, ZIUA 4: Le ce ore vor juca Ana Bogdan, Simona Halep, Sorana Cirstea si Marius Copil
Data publicarii: Joi 29 August 2019, 14:56
Data actualizarii: Vineri 30 August 2019, 00:03

Ploaia din a treia zi de concurs de la US Open a reconfigurat drastic programul zilei a patra de la Flushing Meadows.

Sorana Cirstea -  Bolsova Zadoinov Live 3-6, 6-4, 6-2

Setul 3

6-2: GAME, SET, MECI- Sorana Cirstea a jucat perfect in setul decisiv si reuseste sa castige meciul

5-2: Cirstea la un singur game de castigarea meciului. In urmatorul tur poate da peste Simona Halep

4-2: Sorana Cirstea se apropie tot mai mult de castigarea setului 3 si totodata a meciului

3-2: Bolsova isi castiga serviciul la 0

3-1: Sorana serveste impecabul si isi pastreaza breakul in continuare

2-1: Sportiva spaniola isi castiga serviciul la 0

2-0: Sorana profita de breakul luat si serveste impecabil

1-0: Cirstea incepe perfect setul al treilea si face break

Setul 2

6-4: SET SORANA CIRSTEA! Romanca castiga setul al doilea si duce meciul in decisiv

5-4: Continua seria breakurilor! Cirstea reuseste sa castige din nou punctul pe serviciul lui Bolsova si este la un game distanta de a impinge meciul in decisiv.

4-4: Ploaie de breakuri! Bolsova castiga un nou punct pe serviciul Soranei Cirstea

4-3: Sorana returneaza prefect si reuseste un nou break

3-3: Bolsova isi ia breakul inapoi

3-2: Cirstea reuseste sa faca breakul si trece in avantaj

2-2: Sorana Cirstea serveste foarte bine si restabileste egalitatea

1-2: Bolsova castiga in cele din urma gameul, desi Sorana a returnat foarte bine

1-1: E randul Soranei sa serveasca perfect si egaleaza la 1

0-1: Bolsova incepe setul cu un serviciu perfect

Setul 1

3-6: Bolsova Zadoinov mai reuseste un break si incheie primul set

3-5: Bolosova isi face serviciul si se afla la un game distanta de castigarea primului set

3-4: Bolsova reuseste un nou break si trece in avantaj

3-3: Bolsova isi face serviciul si egaleaza la gameuri

3-2: Bolsova isi ia break-ul inapoi si se apropie la un singur game distanta de de Cirstea

3-1: Sorana face break-ul

2-1: Sorana trece in avantaj dupa un serviciu bun

1-1: Bolsova serveste perfect si egaleaza

1-0: Sorana isi face serviciul si castiga primul game

Programul romanilor implicati azi in turneu va incepe inca de la ora 18:00 si ar putea dura mult dupa miezul noptii.

Ana Bogdan, Simona Halep, Sorana Cirstea si Marius Copil vor juca toti meciurile din turul al doilea de pe tablourile de simplu.

Programul romanilor in turul al doilea la US Open, ziua 4

Ziua va incepe cu Ana Bogdan deschizand seria meciurilor de pe terenul 8. Partida dintre Petra Martic, numarul 22 WTA si Ana Bogdan, numarul 152 WTA, va incepe de la ora 18:00. Petra o conduce pe Ana cu 3-0 la scorul intalnirilor directe, insa ultimul meci a fost si cel mai echilibrat, Bogdan reusind sa castige un set.

Urmatoarea jucatoare romanca in prim-plan va fi Sorana Cirstea, care are programat al doilea meci de pe terenul 11. Dupa confruntarea Cuevas-Majchrzak, Cirstea va intra pe teren impotriva spanioloaicei Aliona Bolsova, numarul 100 WTA. Sorana este condusa cu 1-0 la scorul intalnirilor directe cu Bolsova. In caz de victorie, Sorana Cirstea se va duela cu Simona Halep / Taylor Townsend in turul al treilea.

Probabil in acelasi timp in care Sorana Cirstea va lupta pentru calificare, Simona Halep va pasi pentru prima oara la aceasta editie a US Open pe Stadionul Arthur Ashe, pentru un meci oficial. Simona va incepe meciul cu Townsend dupa ora 21:00 si are toate motivele sa spere la o victorie, avand un palmares categoric favorabil in fata americancei, 3-0.

Marius Copil vs. Gael Monfils se joaca dupa miezul noptii

Dupa ce l-a invins pe Ugo Humbert in 5 seturi, pe Marius Copil il asteapta un nou duel de foc cu un alt jucator de origine franceza. Gael Monfils, numarul 13 ATP l-a invins in 3 seturi pe Albert Ramos-Vinolas si il asteapta pe Copil pe terenul al 17-lea pentru prima intalnire directa dintre cei doi.

Va fi ultimul meci pe terenul 17, care programeaza azi 4 partide: Van Uytvanck vs. Wang, Wawrinka vs. Chardy, Cornet vs. Bencic si Monfils vs. Copil, astfel ca duelul ar putea incepe candva dupa ora 02:00 dimineata.

In caz de victorie, Copil se va duela in turul 3 cu Laaksonen / Shapovalov.