SIMONA HALEP, AUSTRALIAN OPEN | "Vai de steaua voastra, stati degeaba!" Halep a RABUFNIT in timpul meciului cu Sofia Kenin. VIDEO

Simona Halep Australian Open Halep Australian Open Simona Halep Sofia Kenin SOFIA KENIN Tenis SIMONA HALEP, AUSTRALIAN OPEN | "Vai de steaua voastra, stati degeaba!" Halep a RABUFNIT in timpul meciului cu Sofia Kenin. VIDEO
Data publicarii: Joi 17 Ianuarie 2019, 10:46
Data actualizarii: Joi 17 Ianuarie 2019, 11:04

Simona Halep a fost din nou un car de nervi la Melbourne.

Simona Halep a inceput foarte bine partida din turul secund de la Australian Open, a castigat primul set cu scorul de 6-3 dupa 34 de minute, insa in setul doi, totul s-a complicat.

Liderul mondial din WTA a avut parte de o rezistenta mult mai apriga si s-a pierdut cu firea de cateva ori, strigand nervoasa catre cei din boxa ei. In final, ea a cedat setul doi la tie break, scor 7-6 (5).

Ba mai mult, in setul decisiv, Simona a si cerut sfaturi, uitandu-se insistent catre cei din echipa ei. La un moment dat, Florin Segarceanu i-a spus ce ar trebui sa faca, insa Simona a scapat de pedeapsa pe care Serena Williams a primit-o in finala de la US Open 2018. Intr-un moment de izbucnire, Simona s-a uitat catre boxa ei si a strigat: "Vai de steaua voastra, degeaba stati acolo!".