AUSTRALIAN OPEN // Federer e in finala dupa abandonul lui Chung; Cilic, deja calificat in finala dupa victoria cu Edmund!

program australian open Australian Open rezultate romani australian open Simona Halep Sorana Cirstea Tenis
Live Blog
Australian Open
Data publicarii: Vineri 26 Ianuarie 2018, 10:48
Data actualizarii: Vineri 26 Ianuarie 2018, 11:40

Urmarim si comentam impreuna turneul de la Melbourne

03:40 15 Jan
Irina Begu si Monica Niculescu au meciuri dificile in primul tur la Australian Open. Ambele au pierdut primul set cu Makarova (3-6), respectiv Barthel (4-6).

Irina Begu 3-6, 6-4, 8-6 Makarova

Irina Begu are o revenire fantastica in fata Makarovei - de la 0-4 in setul al 2-lea a reusit 6 break-uri consecutive si a dus meciul in decisiv! Il incepe si pe acesta cu un break. Makarova opreste seria Irinei cu un rebreak.

Seria Irinei a fost oprita de Makarova care pare dezlantuita dupa 4 game-uri la rand. Irina reuseste apoi sa-si faca serviciul. Din pacate, ploaia opreste partida pentru 10 minute. Irina castiga la 0 primul game dupa pauza si egaleaza pe tabela! Makarova isi face serviciul la 5-5. Irina egaleaza insa!

BREAK IRINA! Begu castiga un game care a durat mai bine de 15 minute si va servi pentru castigarea meciului!

Victorieeeee! Irina castiga un meci cu adevarat nebun cu Makarova ce a durat peste 3 ore! 8-6 in decisiv pentru Irina!

Monica Niculescu 4-6, 5-7 Barthel

Barthel serveste pentru castigarea meciului la scorul de 5-3 in setul secund. Dar Niculescu forteaza ramanerea in meci si obtine 2 sanse de break. Si il reuseste! Monica Niculescu egaleaza in al 2-lea set, 5-5.

Monica Niculescu urla dupa ce a ratat usor un punct la 30-30 pe propriul serviciu. Apoi trimite prea puternic in out si meciul se incheie iar Monica Niculescu este eliminata inca din primul tur!
22:47 14 Jan
Niculescu, Begu, Copil si Buzarnescu deschid balul la Australian Open

Monica Niculescu, Irina Begu, Mihaela Buzarnescu si Marius Copil vor juca in primul tur luni dimineata, cu incepere de la ora 02:00.

Irina Begu o va intalni pe Ekaterina Makarova, Monica Niculescu pe Mona Barthel, iar Mihaela Buzarnescu pe Caroline Wozniacki.

Marius Copil, locul 93 in clasamentul ATP, se va duela cu Gilles Simon, locul 57, pe terenul numarul 13. Copil l-a invins o singura data pe Simon, in 2014, la Brisbane.
11:59 14 Jan
Alexandra Dulgheru, eliminata in calificari

Alexandra Dulgheru, locul 190 WTA, a fost invinsa in primul tur al calificarilor de la Australian Open. Ea a cedat cu 4-6, 4-6 in fata chinezoaicei de 23 de ani Zhu Lin, ocupanta locului 115 mondial.

"Piti" Dulgheru a revenit in circuit dupa o serie de accidentari care au tinut-o mult timp departe de teren.
11:54 14 Jan
Programul romanilor la Australian Open

Simona Halep, locul 1 mondial, o va intalni marti dimineata, dupa 05:30, pe australianca Destanee Aiava, in varsta de 17 ani, ocupanta pozitiei a 193-a si beneficiara a unui wild card.

Halep va juca in cel de-al treilea meci al zilei pe arena principala Rod Laver, dupa Karolina Pliskova - Veronica Cepede Royg si meciul masculin dintre Alexander Zverev si Thomas Fabbiano.

Tot marti, Sorana Carstea, locul 37 WTA, se va duela cu Zarina Dias, din Kazahstan, locul 60. Cele doua se vor intalni pe terenul 19, dupa meciul de baieti dintre Adrian Mannarino si Matteo Berrettini.

Ana Bogdan va evolua pe terenul 3 impotriva frantuzoaicei Kristina Mladenovic, locul 11 WTA.

Monica Niculesc, Irina Begu, Mihaela Buzarnescu si Marius Copil vor juca in primul tur luni dimineata, cu incepere de la ora 02:00.

Back: La prima pagina «