VIDEO Premieră pentru Simona Halep, pe terenul de tenis?! N-a mai suportat tensiunea meciului și a scos ciocolata din geantă :)

Simona Halep ciocolata Simona Halep Alize Cornet Simona Halep WTA 1000 Roma Simona Halep WTA Roma 2022 Tenis Premieră pentru Simona Halep, pe terenul de tenis?! N-a mai suportat tensiunea meciului și a scos ciocolata din geantă :)
Data publicarii: Luni 09 Mai 2022, 14:18
Data actualizarii: Luni 09 Mai 2022, 15:04

Simona Halep a câștigat cu 6-4 primul set al meciului cu Alize Cornet, dar a condus cu 5-1.

Simona Halep a jucat un tenis oscilant în primul set al meciului cu Alize Cornet, din primul tur al competiției WTA 1000 de la Roma, dar s-a impus în minim de seturi, scor 6-4, 6-4

Sportiva din România a condus cu 5-1, dar a avut nevoie de patru game-uri pentru a-și mobiliza energiile astfel încât să nu rateze câștigarea lui, scor 6-4.

Simona Halep a evitat la limită un moment delicat, încheind setul la 4, după ce a condus cu 5-1

După 39 de minute de joc intens, dar mai ales confuz, din punctul de vedere al raporturilor de forțe, Simona Halep și-a răsplătit eforturile mâncând ciocolată, în pauza dintre seturi.

Un gest rar întâlnit în meciurile Simonei Halep, care, conform propriilor sale declarații, obișnuiește să mănânce ciocolată doar după încheierea meciurilor, ca recompensă pentru munca depusă pe terenul de tenis.

Simona Halep a câștigat al doilea set, într-un scenariu similar, nereușind să încheie cu serviciul, la prima ocazie avută, ci doar la a doua.